Tiskové zprávy

Začíná cyklistická sezóna, ČD otevírají v Plzeňském kraji půjčovny kol

27.3.2019 - 11:45

České dráhy zahajují šestou sezónu půjčoven kol v Plzeňském kraji. Půjčovny budou otevřené od 30. března do 31. října. V Plzeňském kraji se otevírají půjčovny v Plzni, v Klatovech, Domažlicích a Tachově. Kola si lze nejen vypůjčit, ale také je na místo vyjížďky zdarma vlakem přepravit, případně bezplatně uschovat v některé z úschoven a vydat se na část výletu pešky.

Po celé republice bude letos možné vypůjčit si kola v celkem 85 půjčovnách ČD, z toho 66 půjčoven bude možné využít bez nutnosti rezervace a dalších 19 po předchozí objednávce. Loni České dráhy vypůjčily po celé republice celkem 10 513 kol. Nejvíce kol si zákazníci půjčili v Jihočeském kraji (2 308 výpůjček), v Praze a okolí (2 076 výpůjček), Jihomoravském kraji (1 096 výpůjček) a Olomouckém kraji (1 091 výpůjček). V Plzeňském kraji si kola zapůjčilo celkem 425 zákazníků, nejvíce na plzeňském hlavním nádraží (136 výpůjček) a v Domažlicích (128 výpůjček). Půjčovny budou i letos dostupné ve všech krajích ČR.

V nabídce jsou trekingová kola v dámské a pánské verzi, dětské bicykly a elektrokola. Možné je zapůjčit si i dětské cyklosedačky. Každé kolo je vybavené nosičem, brašnou pod rámem s nezbytným lepením a sadou nářadí. Zájemcům nabízí dopravce kvalitní kola s předpisovou výbavou a pravidelným servisem. Při zapůjčení kola je nezbytné podepsat nájemní smlouvu, předložit osobní doklad (občanský, řidičský průkaz nebo cestovní pas), zaplatit půjčovné a složit vratnou kauci. Zákazníci Českých drah, kteří jsou zaregistrovaní do věrnostního programu ČD Body, si můžou vyzvednout za 50 bodů voucher k bezplatnému jednodennímu zapůjčení jízdního kola.

ČD Bike v Plzeňském kraji

Půjčovny jízdních kol ČD jsou zájemcům o cyklovýlety v plzeňském regionu k dispozici v železničních stanicích Domažlice, Klatovy, Plzeň hl. n. a Tachov. Kola si lze nejen vypůjčit, ale také je na místo vyjížďky zdarma vlakem přepravit, případně bezplatně uschovat v některé z úschoven, a vydat se na část výletu pěšky.

Tratě, na kterých je přeprava kol z půjčoven ČD v osobních a vlacích v kraji zdarma:

  • trať 170 Plzeň hl. n. – Cheb,
  • trať 180 Plzeň hl. n. – Česká Kubice,
  • trať 183 Plzeň hl. n. – Železná Ruda-Alžbětín,
  • trať 184 Planá u M. L. – Domažlice,
  • trať 185 Horažďovice předměstí – Domažlice.

Stanice s bezplatnou úschovou kol

  • Plzeň hl.n.
  • Klatovy
  • Domažlice

Ceník služeb v cyklopůjčovnách ČD v Plzeňském kraji

(platí od 30. března do 31. října 2019)

celodenní nájemné

s In Kartou, jízdenkami ČD nebo jízdenkami Interrail a Eurail

beze slev

kolo

180 Kč

220 Kč

elektrokolo

300 Kč *)

350 Kč *)

dětská cyklosedačka

50 Kč

50 Kč

cyklopřilba

25 Kč

25 Kč

Vratná kauce

1 000 Kč / 1 kolo nebo 2000 Kč za 2 – 5 kol

 

Poznámka: *) Při zapůjčení elektrokola na dva a více dní zapůjčení nabíječky na kolo zdarma.

Cyklovlaky

České dráhy letos připravily v Plzeňském kraji jízdy speciálních cyklovlaků. První vyjede 4. května 2019 z Plzně do Jesenice. Druhý pak pojede v září z Plzně přes Zdice, Příbram a Březnici do Rožmitálu pod Třemšínem. Více na www.cd.cz/zazitky v kategorii Cykloturistika.

Veškeré informace o půjčovnách i přepravě kol ve vlacích ČD jsou k dispozici na www.cd.cz/cdbike.Rozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Centrální zákaznický servis
+420 221 111 122

On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Podnět k prošetření podvodu a nekalého jednání
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy