Tiskové zprávy

Začíná cyklistická sezóna, ČD otevírají v Libereckém kraji půjčovny kol

27.3.2019 - 11:49

Se začátkem turistické sezóny otevírají České dráhy cyklopůjčovny v Libereckém kraji. Budou otevřené od soboty 30. března až do 31. října, a to ve stanicích Mimoň, Doksy a ve stanici Česká Lípa střelnice. S vypůjčenými jízdními koly je možné naplánovat řadu zajímavých tras Kokořínskem nebo okolo Máchova jezera.

Po celé republice bude letos možné vypůjčit si kola v celkem 85 půjčovnách, z toho 66 půjčoven bude možné využít bez nutnosti rezervace a dalších 19 po předchozí objednávce. Loni České dráhy vypůjčili po celé republice celkem 10 513 kol. Nejvíce kol si zákazníci půjčili v Jihočeském kraji (2 308 výpůjček), v Praze a okolí (2 076 výpůjček), Jihomoravském kraji (1 096 výpůjček) a Olomouckém kraji (1 091 výpůjček). V Libereckém kraji ČD zaznamenaly 201 výpůjček, z toho 156 v Doksech. Půjčovny budou i letos dostupné ve všech krajích ČR.

ČD Bike v Libereckém kraji

V  půjčovnách v Libereckém kraji jsou k dispozici horská a trekingová kola v pánské i dámské verzi a dětská kola. Vydat se na výlet s vypůjčeným kolem ČD je velmi pohodlné a přináší řadu výhod. Zákazník se nemusí vždy vracet na místo startu svého výletu. Na vybraných tratích přepravuje vypůjčené kolo zdarma, může svůj cyklovýlet kombinovat s pěší turistikou a využít bezplatné úschovy v určených stanicích.  Při zapůjčení kola je nezbytné podepsat nájemní smlouvu, předložit osobní doklad (občanský, řidičský průkaz nebo cestovní pas), zaplatit půjčovné a složit vratnou kauci.

Nájemní smlouva opravňuje nájemce také k bezplatné úschově kola v úschovnách v železničních stanicích Doksy, Mimoň a Česká Lípa střelnice.

Zákazníci Českých drah, kteří jsou zaregistrovaní do věrnostního programu ČD Body, si můžou vyzvednout za 50 bodů voucher k bezplatnému jednodennímu zapůjčení jízdního kola.

Tratě s bezplatnou přepravou vypůjčených kol:

  • trať 080 v úseku Česká Lípa – Doksy,
  • trať 086 v úseku Česká Lípa – Mimoň.

Zjednodušený ceník služeb v cyklopůjčovnách ČD v Ústeckém kraji

(platí od 30. března do 31. října 2019)

celodenní nájemné

s In Kartou, aktuálně platnou jízdenkou ČD nebo jízdenkami Interrail a Eurail

beze slev

kolo

150 Kč

180 Kč

dětská sedačka

25 Kč

25 Kč

cyklopřilba

25 Kč

25 Kč

vratná kauce

1 000 Kč / 1 kolo nebo 2000 Kč za 2 – 5 kol

 

Veškeré informace o půjčovnách i přepravě kol ve vlacích ČD jsou k dispozici na www.cd.cz/cdbike.Rozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Centrální zákaznický servis
+420 221 111 122

On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Podnět k prošetření podvodu a nekalého jednání
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy