Tiskové zprávy

Na hokej do Bratislavy speciálními vlaky i pravidelnými spoji Metropolitan

7.5.2019 - 10:16

Pro hokejové fanoušky, kteří se vydají do Bratislavy na utkání nebo za atmosférou hokejového šampionátu IIHF 2019, vypraví České dráhy sedm zvláštních vlaků o kapacitě kolem 900 míst k sezení. Do Bratislavy je možné vyrazit také pravidelnými spoji Metropolitan, které spojují Prahu, Pardubice a Brno s Bratislavou v denní době každé 2 hodiny.         

Zvláštní vlaky vyjedou z Prahy v sedmi termínech, kdy hraje český národní tým. Půjde o dny 10., 11., 13., 16., 17., 19. a 21. května. Všechny spoje pojedou v trase Praha – Pardubice – Brno – Břeclav – Bratislava a zpět.

 „Zvláštní vlaky vypravíme ráno nebo dopoledne, tak aby fanoušci přijeli do Bratislavy s dostatečným předstihem, zažili atmosféru hokejové Bratislavy a pohodlně se přesunuli na hokejový stadion. Zpět pak budou všechny spoje odjíždět krátce před půlnocí, tak aby se opět všichni fanoušci pohodlně dostali na bratislavskou hlavní stanici, odkud vlak odjede zpátky do Prahy. Zájem o zpáteční jízdenky je značný a tak zbývají poslední volná místa. Zájemci by určitě neměli otálet s rezervací,“ upozorňuje Jan Cakl, manažer projektu z Českých drah.

Podrobné informace o jízdě zvláštních vlaků a jízdních řádech jsou na speciální internetové adrese www.vlakemnahokej.cz. Pouze na této adrese je možný nákup zpátečních jízdenek pro zvláštní vlaky. Vlaky budou sestaveny klasických osobních vozů Českých drah a v jejich čele by měla být speciálně natřená „hokejová“ lokomotiva. 

Do Bratislavy také Metropolitanem

Na trase Praha – Kolín – Pardubice – (České Třebová) – Brno – Břeclav – Bratislava jezdí v denní době také každé dvě hodiny vlaky EuroCity Metropolitan. „Expresy Metropolitan urazí cestu z Prahy do Bratislavy za 4 hodiny a v Břeclavi na ně lze přestoupit také z vlaků z Ostravy nebo z Olomouce. Spoje jsou výhodné hlavně pro ty fanoušky, kteří v Bratislavě budou přenocovat nebo si prodlouží pobyt na několik dní. Ráno se pak do Čech vrací první ranní vlak Metropolitan Slovenská strela z Bratislavy v 6:10 hod. a v Praze je v 10:07 hod. Vlak má i přípoj dál na sever Čech. Zároveň bych doporučil všem zájemcům o tyto pravidelné vlaky, aby si včas zajistili rezervace míst. Jen v takových případech můžeme přistoupit k případnému posílení vlaků,“ vysvětluje Petr Vondráček, ředitel odboru dálkové dopravy Českých drah.   

Z Prahy do Bratislavy se jedním ze spojů Metropolitan vydal na hokejové mistrovství také český národní tým. 

Přesné jízdní řády pro cesty pravidelnými spoji z různých míst České republiky do Bratislavy a zpět je možné vyhledat na internetu na adrese www.cd.cz. Jízdenky a rezervace je pak možné zakoupit na internetu nebo v ČD Centrech a v mezistátních pokladnách ve velkých stanicích.   Rozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Centrální zákaznický servis
+420 221 111 122

On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Podnět k prošetření podvodu a nekalého jednání
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy