Tiskové zprávy

Letní změny v jízdním řádu v Královéhradeckém kraji

7.6.2019 - 10:01

Od neděle 9. června začnou platit dílčí změny v jízdním řádu 2019. V Královéhradeckém kraji dojde k posílení rekreační dopravy na trati 047 Trutnov – Adršpach – Teplice nad Metují.

Změny v regionální dopravě v Královéhradeckém kraji

  • Posílení rekreační dopravy na trati 047 Trutnov – Adršpach – Teplice nad Metují

Od 9. června do 29. září bude významně posílena doprava mezi Teplicemi nad Metují a Adršpachem. V rozmezí mezi 8. a 17. hodinou bude provozován půlhodinový interval vlaků, navíc pojede i posilový spoj z Trutnova (8:24) do Adršpachu a zpět (v 16:47). Vlaky pojedou do 1. září denně a dále o víkendech do 29. září. Cílem je odlehčit silnici z Teplic n/M do Adršpachu, která pro velký zájem o návštěvu skalních měst trpí dopravními zácpami nebývalých rozměrů.

Změny v dálkové dopravě Českých drah

Hlavní novinkou letní změny jízdního řádu bude prodloužení vlaku railjet Brněnský drak z Břeclavi do Bratislavy pod novým názvem Metropolitan Slovenská strela. Provoz na Slovensku je zajištěn partnerskou společností ZSSK a vlak nabídne dodatečnou kapacitu na této vytížené trase na okraji dne. Vlak pojede z Prahy v 19:50, z Brna ve 22:24 a do Bratislavy přijede ve 23:43. Opačným směrem nabídne časné ranní spojení s odjezdem z Bratislavy v 5:10 s příjezdem do Brna v 6:35 a do Prahy v 9:07.

Další úpravy jízdních řádů od letní změny, které platí od neděle 9. června, jsou již méně významné. Většinou dochází k menším úpravám v nabídce služeb u některých spojů nebo k drobným časovým posunům. Během druhého pololetí bude pokračovat také modernizace vlakových souprav.

V červnu se rozšiřuje nabídka Českých drah také o letní sezónní vlaky. Už v noci z 31. května na 1. června poprvé v letní sezóně vyjede z Prahy do Popradu-Tater a Košic posilový noční vlak EuroNight Bohemia. Cestujícím nabízí druhé komfortní noční spojení na Slovensko včetně přepravy automobilů a motorek do Popradu, tzv. autovlak. Tento vlak bude jezdit z Prahy po celou sezónu denně až do 16. září.

Denně od 19. června do 31. srpna bude v provozu také noční rychlík Wydmy z Bohumína do polských prázdninových letovisek u Baltského moře. Vlak s polskými lůžkovými vagóny a českými rychlíkovými vozy 2. třídy odjede z Bohumína večer ve 20:12 a do stanic jako jsou Gdaňsk, Sopoty, Gdyně, Hel nebo Łeba na pobřeží Baltu přijede druhý den ráno. Opačně rychlík Wydmy odjíždí večer před 20. hodinou a do Bohumína přijede ráno před 8. hodinou. V Bohumíně lze přestoupit na vnitrostátní vlaky například do Brna, Olomouce nebo do Prahy.Rozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Centrální zákaznický servis
+420 221 111 122

On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Podnět k prošetření podvodu a nekalého jednání
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy