Tiskové zprávy

Historické vlaky přivezou návštěvníky za světovým dědictvím Vagonky a Tatry

28.8.2019 - 12:32

Dopravní prostředky z produkce slavných značek Tatra Kopřivnice a Vagonka Studénka se také letos představí veřejnosti. Akce „Technické dědictví – VAGONKA & TATRA ve světě“ se bude poslední srpnovou sobotu odehrávat hned na třech místech – na letišti Leoše Janáčka v Mošnově, ve Vagonářském muzeu na zámku ve Studénce a v Technickém muzeu v Kopřivnici. České dráhy vypraví mezi těmito místy historické vlaky.

Představení dopravních prostředků z produkce Tatry Kopřivnice a Vagonky Studénka doplní v sobotu 31. srpna 2019 také jízdy ČD Nostalgie. Návštěvníci se tak mohou stylově přepravit mezi jednotlivými dějišti akce historickými vozy a jednotkami vyrobenými v Tatře nebo Vagonce. Na trase Studénka – Mošnov – Štramberk budou jezdit motorové vozy M131.1 „Hurvínek“, které byly v Kopřivnici vyráběny od roku 1949. Z Ostravy bude jezdit elektrická jednotka EM 475.1 ze 60. let „Pantograf“ vyráběná ve Studénce.

Další historický unikát bude k vidění přímo na letišti, a to tatrovácký motorový vůz M 120.417 přezdívaný „Věžák“. Tento unikátní motoráček byl vyroben v roce 1931 a jeho zvláštností je, že strojvedoucí seděl v kabině na střeše a s průvodčím se dorozumíval lodním telefonem.

Kromě výše uvedených jízd zvláštních vlaků proběhne navíc ještě jízda motorového historického vlaku po tzv. sedlnickém trianglu. Odjezd z Mošnova je v 9:45, vlak pojede po třech spojkových kolejích tvořících kolejový triangl mezi Mošnovem a Sedlnicemi. Zpátky do Mošnova dorazí v 10:01 hod.

Současnou výrobu Vagonky budou představovat elektrické jednotky CityElefant na pravidelných linkách z Ostravy.Rozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Centrální zákaznický servis
+420 221 111 122

On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Podnět k prošetření podvodu a nekalého jednání
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy