Tiskové zprávy

České dráhy vypraví speciální vlaky na Regionální den PID ve Strančicích

9.10.2019 - 10:47

Na sobotu 12. října je připraven letos poslední Regionální den Pražské integrované dopravy. Dějištěm se tentokrát stanou středočeské Strančice na trati Praha – Benešov. České dráhy jsou jedním z dopravců akce a tento den vypraví speciální vlaky. Cestující budou mít možnost se svézt historickými vozidly: soupravou s lokomotivou 754.044 „Brejlovec“ a historickými patrovými vozy, motorovým vozem „Hurvínkem“, ale i pantografovou jednotkou řady 451. Tato souprava přijede do Prahy o den dříve ze Šumperka a zájemcům nabídne jedinečnou možnost svezení po hlavním železničním koridoru.

Na Den PID ve Strančicích se můžou cestující dopravit kromě pravidelných spojů také historickou soupravou řady 451 („pantografem“). Ta pojede v každém směru celkem pětkrát. Z Prahy hl.n. bude odjíždět v 9:47, 11:17, 13:17, 14:47 a 16:17, zpět ze Strančic pak v 10:38, 12:38, 14:08, 15:38, 17:13. Ve vlaku bude platit běžný tarif Českých drah a Pražské integrované dopravy.

Historická souprava patrových vozů řady Btmo v čele s „Brejlovcem“ pojede po trase Čerčany – Říčany – Benešov u Prahy – Strančice – Čerčany. Odtud bude v podvečer pokračovat jako osobní vlak přes Týnec nad Sázavou, Davli a Vrané nad Vltavou na pražské hlavní nádraží. Ve vlaku bude platit tarif Českých drah a Pražské integrované dopravy.

Zajímavý zážitek nabídne také motorový vlak „Hurvínek“. Ten vyrazí v 8:57 z Prahy-Vršovic do Strančic a odtud bude během dne pendlovat po vlečce do pivovaru ve Velkých Popovicích. Celkem je mezi Strančicemi a Velkými Popovicemi připraveno pět jízd tam a zpět. Poslední vlak s odjezdem z pivovaru v 17:00 bude ze Strančic pokračovat až do Prahy-Vršovic. Jednosměrná jízdenka z Vršovic do Strančic nebo naopak bude stát 70 Kč, jízdné v úseku ze Strančic do Velkých Popovic bude 40 Kč za osobu jedním směrem. Počet míst na jednotlivé jízdy je omezen, jízdní doklady do Velkých Popovic budou v prodeji v pokladně ve Strančicích.

Hlavním organizátorem Regionálního dne Pražské integrované dopravy ve Strančicích je ROPID. Součástí akce budou jízdy dalších vlaků a historických autobusů, doprovodný program na nádraží ve Strančicích, prohlídky ondřejovské hvězdárny a památníku Josefa Lady v Hrusicích. Podrobnosti jsou na stránkách Pražské integrované dopravy a Českých drah. Informace o jízdě historického „pantografu“ ze Šumperka do Prahy a zpět jsou zde.

Historický „pantograf“ sveze cestující ze Šumperka do Prahy a zpět

Jednotka řady 451, tzv. „pantograf“, která zajistí speciální jízdy během Dne Pražské integrované dopravy, přijede do Prahy o den dříve, v pátek 11. října, ze Šumperka. Souprava pojede jako rychlík a fanouškům železnice nabídne jedinečnou možnost svezení po hlavním železničním koridoru. Odjezd ze Šumperka je plánován na 15:09, příjezd do Prahy hl.n. na 18:59 a do Prahy-Vršovic na 19:05. Zastavovat bude také v Zábřehu na Moravě, České Třebové, Ústí n. Orlicí, Pardubicích hl.n., Kolíně a Praze-Libni. Ve vlaku bude platit speciální jízdné zahrnující rezervaci místa. Základní jednosměrné jízdné ze Šumperka do Prahy je 250 korun, v prodeji jsou také jízdenky mezi jednotlivými místy zastavení, včetně zlevněné varianty pro cestující od 6 do 18 let a držitele průkazů ZTP a ZTP/P. Zpět do Šumperka se bude tento vlak, opět s cestujícími, vracet v neděli 13. října. Z Prahy-Vršovic bude odjíždět v 8:44, z Prahy hl.n. v 8:50 a do Šumperka přijede ve 12:49. Jízdenky jsou v prodeji u pokladen Českých drah.Rozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Centrální zákaznický servis
+420 221 111 122

On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Podnět k prošetření podvodu a nekalého jednání
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy