Tiskové zprávy

České dráhy posílí vlaky k uctění památky Karla Gotta

9.10.2019 - 14:23

V souvislosti s pietními akcemi k uctění památky mistra Karla Gotta ve dnech 11. a 12. října České dráhy v předstihu vytipovaly dálkové spoje, u kterých na základě údajů z rezervačního systému očekávají zvýšený zájem cestujících. Jde o zhruba třicet spojů na hlavních dálkových relacích, a to jak v ranních a dopoledních hodinách ve směru do Prahy, tak v odpoledních a podvečerních časech v opačném směru. České dráhy do těchto vlaků zařadí posilové vozy a zvýší tak jejich kapacitu o více než 2 tisíce míst k sezení. Dopravce zároveň v pátek a sobotu přichystá v železničních uzlech Praha a Bohumín záložní vozy k operativnímu posílení souprav.

Spoje budou posílené zejména v pátek 11. října na těchto trasách:

  • Žilina – Bohumín – Praha a zpět,
  • Vsetín – Praha a zpět,
  • Olomouc – Praha-Smíchov a zpět,
  • Staré Město u Uherského Hradiště / Veselí nad Moravou – Praha a zpět,
  • Cheb – Plzeň – Praha a zpět,
  • České Budějovice – Praha a zpět,
  • Domažlice – Plzeň (– Praha) a zpět – posílení spojů náhradní autobusové dopravy, které při výluce nahrazují Západní expresy v úseku Domažlice – Plzeň hl.n.

České dráhy zároveň ve spolupráci s Německými drahami (DB) v sobotu 12. října posílí první ranní spoj EuroCity z Berlína do Prahy (EC 171). O tento spoj je zvýšená poptávka u cestujících z Německa.

Díky desítkám posilových vozů v těchto vlacích nabídnou České dráhy o zhruba 2 tisíce míst k sezení více než obvykle. České dráhy i nadále pečlivě sledují zájem o rezervace a v případě, že v předstihu zjistí zvýšenou poptávku o další spoje, jsou připravené tyto vlaky posílit ještě o další místa navíc. Dopravce zároveň přichystá v železničních uzlech Praha a Bohumín záložní vozy, kterými bude operativně posilovat spoje podle aktuální situace během pátečního a sobotního provozu. Cestujícím přesto doporučujeme, aby si v předstihu zajistili místenky, díky kterým budou mít garantované místo. Vzhledem k tomu, že ve většině vlaků Českých drah nejsou rezervace povinné, dopravce zároveň získá lepší přehled o zájmu cestujících a bude moci posílit nejvytíženější spoje.

Na základě dat z rezervačního systému je také patrný zvýšený zájem o cestování vlaky railjet mezi Brnem a Prahou. Protože tyto vlaky není z technologických důvodů možné posílit, cestujícím bez rezervací do vlaků railjet doporučujeme využít další spoje na této trase, zejména rychlíkové linky R 19 Brno – Česká Třebová – Praha a R 9 Brno – Havlíčkův Brod – Praha.Rozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Centrální zákaznický servis
+420 221 111 122

On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Podnět k prošetření podvodu a nekalého jednání
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy