Tiskové zprávy

České dráhy posílí dopravu na svátky, podzimní prázdniny a dušičky o 15 000 míst k sezení navíc

24.10.2019 - 10:23

České dráhy budou během příštího týdne posilovat dopravu o desítky posilových vozů. Od pátku 25. října do začátku listopadu, kdy nás čeká prodloužený víkend, podzimní prázdniny a památka zesnulých, nabídne národní dopravce téměř 15 000 míst k sezení navíc. Nejvíce posilových vozů vypraví tradičně na linkách mezi Prahou a Moravou a také na Slovensko.

Na Slovensko pojede posilový vlak EuroNight Bohemia Praha – Košice a zpět. Z Prahy bude vyjíždět každý večer od 25. října až do 5. listopadu, opačným směrem z Košic bude odjíždět denně od 24. října do 4. listopadu. Tento noční vlak nabízí vedle míst k sezení také lůžkové a lehátkové vozy a také přepravu osobních aut mezi Prahou a Popradem (autovlak).

Další posilový expres spojí Prahu s Ostravou a navíc zastaví také v Zábřehu na Moravě a v Olomouci. Vlaky SC 1500 / 1501 pojedou v pátky 25. října a 1. listopadu, v pondělí 28. října a také v neděli 3. listopadu. Spoje budou v těchto termínech operovány jednotkou railjet a každý z těchto vlaků nabídne více než 400 míst k sezení navíc oproti běžnému víkendovému provozu.   

K dalším vlakům budou připojeny posilové vozy. Největší počet posilových vagónů bude vypraven v pátek 25. října, v pondělí 28. října a také na konci podzimních prázdnin ve středu 30. října. V závislosti na počtu rezervovaných míst v dálkových vlacích pak České dráhy posílí i vlaky o víkendu 2. a 3. listopadu. Jednotlivé posilové vozy se objeví především v odpoledních expresech a rychlících, které směřují na Moravu.

České dráhy sledují zvýšený zájem o cestování o obou nadcházejících víkendech. Například velká část odpoledních spojů SuperCity Pendolino včetně posilového vlaku na pátek 25. října nabízí poslední volná místa. Cestujícím proto doporučujeme během nadcházejících dní využít rezervaci míst, a pokud cestu plánují s několikadenním předstihem, pak doporučujeme zajistit si rezervaci míst s co největším předstihem. Pouze v závislosti na včasných informacích z rezervačního systému je možné posilovat konkrétní vlakové spoje. Rozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Centrální zákaznický servis
+420 221 111 122

On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Podnět k prošetření podvodu a nekalého jednání
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy