Tiskové zprávy

České dráhy, SŽDC a Drážní úřad v tom jedou spolu. I letos podpoří akci zvanou Movember

31.10.2019 - 12:02

Pro období listopadu je charakteristické padání listí a postupný příchod zimy. V posledních letech je tento měsíc také znám svou charitativní událostí, která se nazývá MOVEMBER. Drážní organizace České dráhy, Správa železniční dopravní cesty a Drážní úřad se rozhodly, že tuto akci znovu společně podpoří.

Movember je jednou z celosvětových charitativních aktivit, která podporuje boj proti rakovině. Oproti ostatním událostem podobného typu, je tato zaměřena výhradně na popularizaci mužského zdraví. „V železničním odvětví pracuje hodně mužů, proto se výše zmíněné organizace rozhodly, že charitativní akci podpoří i v letošním roce. V rámci této události se snažíme upozornit společnost na to, že je dobré si hlídat vlastní zdraví,“ vysvětluje důvody opětovné podpory ředitel Drážního úřadu Jiří Kolář. To se konkrétně týká i rakoviny prostaty, která muže nejvíce postihuje ve věku 40 až 70 let.

České dráhy už potřetí za sebou vypraví v listopadu kníraté Pendolino. Lidé se tak mohou svézt jednotkou, která bude ozdobena slušivým knírem. „Touto akcí upozorňují České dráhy nejen cestující, ale i všechny železničáře, že je vhodné se zabývat také vlastním zdravím,“ říká Lenka Voplatková, ředitelka Odboru vnější komunikace Českých drah, a doplňuje: „Lidé si snad i díky kníratému Pendolinu uvědomí, že si mohou zajít na preventivní vyšetření a případně tak předejít možným zdravotním komplikacím.“

Kampaně se opakovaně účastní také Správa železniční dopravní cesty (SŽDC). Zaměstnanci můžou zvolit osobní přístup, nejviditelnější formu připravuje Hasičská záchranná služba SŽDC, která se k akci Movember 2019 připojí symbolickými samolepkami s kníry na zásahových vozidlech a zásahových přilbách. I samotní hasiči si mohou knír nechat narůst, ale v rámci předpisů pouze do rozumné délky, aby nebyli ohroženi při použití dýchací techniky.

Movember můžete podpořit několika způsoby. Můžete si například nechat růst celý listopad knír, který symbolicky na konci měsíce oholíte. Přispět lze také finančně, přičemž celý výtěžek je věnován boji proti rakovině, zejména pak na jeho výzkum. Pokud se rozhodnete přispět i finanční částkou, učinit tak můžete právě i prostřednictvím skupiny DRÁŽŇÁCI na webové stránce http://moteam.co/draznaci. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv formu podpory, vězte, že uděláte správný krok.

V Česku činnost zaštiťuje už sedm let Nadační fond Muži proti rakovině.Rozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Centrální zákaznický servis
+420 221 111 122

On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Podnět k prošetření podvodu a nekalého jednání
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy