Tiskové zprávy

ČD zahajují předprodej jízdenek na cestování o Vánocích

1.11.2019 - 10:03

České dráhy dnes ve svém e-shopu zahájily předprodej jízdenek na nový jízdní řád 2020, který bude platit od 15. prosince 2019. Na pokladnách pak bude nově možné koupit nejlevnější Vázané jízdenky.

Od 1. listopadu si mohou cestující koupit v e-shopu Českých drah a v aplikaci Můj vlak pro mobilní telefony jízdenky na cesty o Vánocích. Období předprodeje je až 60 dní a nyní zahrnuje také cesty v období Vánoc. Před a po vánočních svátcích je vždy velký zájem o cestování vlaky a včasný nákup jízdenek zajistí nejlevnější cestování a při rezervaci místa také jeho garanci.

Od stejného dne se rozšiřuje nabídka jízdenek v e-shopu Českých drah a v aplikaci Můj vlak také o některé jízdenky v rámci tzv. malého pohraničního styku (MPS). Elektronické jízdní doklady budou nově dostupné u příhraničních nabídek MPS Länderbahn a MPS Slovensko. Jízdenky budou nabízeny ve stejném rozsahu jako při výdeji na pokladních přepážkách ve stanicích nebo ve vlaku, s výjimkou relací do stanice Selb Stadt (dopravce Agilis) u nabídky MPS Länderbahn.

Další listopadovou novinkou je možnost zakoupit tzv. Vázané jízdenky na pokladnách Českých drah. Jejich prodej byl dnes spuštěn v rámci zkušebního testovacího provozu. Vázané jízdenky nabízejí nejlevnější variantu cestování vlaky národního dopravce, jsou však vázané na konkrétní vlak, který musí být pro přepravu použit. V jiných spojích lze jízdenku použít při doplacení do Flexi základní nebo Flexi zvýhodněné jízdenky. Vázané jízdenky bylo zatím možné zakoupit pouze elektronicky v e-shopu nebo v aplikaci Můj vlak.   

Od začátku listopadu se také rozšiřuje možnost výběru konkrétního místa u rezervací do některých vlaků přijíždějících ze zahraničí. Nově bude možné vybrat konkrétní místa přímo na schématu vlaku také u vlaků Berliner z Německa a Valašský expres, které pojedou z Púchova do Prahy. Umožní to přenesení správy rezervací pro tyto vlaky ze zahraničních do českého rezervačního systému. Možnost výběru místa na plánku vozů u vlaků ze zahraničí je možná také u spojů Žilina – Bohumín – Praha, SC Pendolino Košičan z Košic do Prahy a railjet Slovenská strela z Bratislavy do Prahy. 

Určitá omezení v předprodeji jízdenek a rezervací v e-shopu a aplikaci Můj vlak a také při rezervaci míst u pokladen platí pro období od 12. do 14. prosince 2019, a to v souvislosti s úpravou oběhu vlakových souprav během přechodu ze starého na nový jízdní řád. Předprodej pro tyto dny bude zahájen ve zkráceném období s předstihem několika týdnů. Pozdější termín spuštění prodeje rezervací bude také u vlaků do / z Polska v závislosti na termínu spuštění rezervací u polského dopravce PKP Intercity.Rozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Centrální zákaznický servis
+420 221 111 122

On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Podnět k prošetření podvodu a nekalého jednání
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy