Tiskové zprávy

Seidelovský vlak opět vyráží za historickými pohledy na Vyšebrodsko

8.11.2019 - 11:43

V sobotu 9. listopadu vypraví České dráhy ve spolupráci se světoznámým Museem Fotoateliér Seidel tradiční Seidelovský vlak po stopách historie s odborným výkladem o technických, historických a přírodních zajímavostech Vyšebrodska.

Oblíbený Seidelovský vlak se vydá na netradiční železniční výpravu po stopách minulosti Vyšebrodska. Během jediného dne mohou návštěvníci poodhrnout oponu minulosti a zažít změnu dlouhých desetiletí prostřednictvím tematických historických fotografií a poutavého výkladu Petra Hudičáka, kurátora Musea Fotografický Ateliér Seidel.

Nostalgický vlak vyrazí v 9:07 z Českých Budějovic a pojede přes Velešín město a Kaplici do Vyššího Brodu. Během komentované zážitkové jízdy za příběhy minulosti mohou cestující prostřednictvím historických fotografií porovnávat změny krajiny za uplynulá desetiletí.

Z Vyššího Brodu se účastníci výletu svezou autobusem k Čertově stěně, divokému skalnímu srázu s kamenným mořem nad hlubokým údolím Vltavy. Poté je čeká pěší výlet za pozůstatky Spirovy elektrány, největší vodní elektrárny v Čechách a na území Rakouska-Uherska z počátku 20. století s výkonem 8 500 kW. V Rožmberku pak průvodce připomene vznik první fotografie v Čechách a zájemci si prohlédnou proměny krajiny na dobových fotografiích. Na zpáteční cestu do Českých Budějovic se vlak vydá z Rybníku v 16:53.

České dráhy spolupracují s českokrumlovským Museem Fotoatelier Seidel dlouhodobě. „Nadstandardní spolupráce s  Museem Fotoatelier Seidel si velice vážíme a věříme, že řadu netradičních jízd společně nabídneme i v následujících letech,“ říká Jiří Kafka, ředitel Regionálního obchodního centra Českých drah České Budějovice. 

Další informace o akci jsou na webu www.cd.cz/vlakemnavylet a www.seidel.cz.Rozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Centrální zákaznický servis
+420 221 111 122

On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Podnět k prošetření podvodu a nekalého jednání
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy