Tiskové zprávy

Restaurační vozy a dětské kino se vracejí na tratě

9.6.2020 - 11:00

České dráhy ve spolupráci s dodavatelem gastronomických služeb zahájily obnovu restauračních služeb a bonusové nabídky ve svých vlacích. V těchto dnech se obnovuje provoz vlakových restaurací a bister ve spojích SC / IC Pendolino, Railjet i na lince Ex 2 Valašský expres nebo Metropolitan. Od příštího týdne se vrátí restaurační vozy i do dalších spojů a doplní je také nabídka drobného občerstvení služby ČD Minibar.

„V souvislosti s rozvolněním opatření proti šíření koronaviru, obnovením provozu většiny spojů a postupným návratem cestujících do našich vlaků obnovujeme také provoz restaurací a bister v našich vlacích. Během jednoho týdne se postupně vrátíme téměř ke standardní  nabídce občerstvení. Roznášku občerstvení prostřednictvím služby ČD Minibar, stejně jako například nabídku dětského kina ve vybraných vlacích, obnovíme v pondělí 15. června,“ říká Petr Vondráček, ředitel odboru dálkové dopravy Českých drah.

V první fázi od začátku týdne se vrací gastronomické služby do vlaků SC / IC Pendolino od Františkových Lázní a Chebu přes Plzeň, Prahu, Pardubice, do Ostravy a Košic, u vlaků Railjet z Prahy do Brna a Břeclavi a u spojů Ex 2 Valašský expres Praha – Vsetín / Púchov / Žilina a také u spojů Metropolitan zatím v trase Praha – Brno – Bratislava – Nové Zámky.

Zároveň byla obnovena nabídka bonusových služeb ve spojích SC Pendolino Praha – Ostrava / Košice, kde znovu cestující v 1. i ve 2. třídě obdrží příslušné občerstvení, resp. nápoj zdarma. 
Od 14. června se vrací restaurační vozy do dalších mezistátních spojů, především do vlaků Berliner. Od pondělí 15. června mohou cestující znovu využít službu ČD Minibar ve vlacích Českých drah. Jedná se např. o spoje Západní expres, Krušnohor, Hradečan a Krakonoš, Slovácký expres a další spoje. Pouze u linek R 9 Vysočina Praha – Havlíčkův Brod – Brno a R11B Rožmberk v úseku České Budějovice – Brno bude nabídka ČD Minibar v důsledku výluk obnovena později.

Do vlaků se vrací dětské kino

Od pondělí 15. června se vrátí do označených vlaků také promítání dětských filmů a grotesek v tzv. dětském kině. Tuto službu nabízejí České dráhy např. ve spojích SC / IC Pendolino, ve vlacích Railjet a ve spojích Západní expres a Krušnohor.
 Rozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Centrální zákaznický servis
+420 221 111 122

On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Podnět k prošetření podvodu a nekalého jednání
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy