Tiskové zprávy

Karlovarský kraj se od 15. června vrací k plnému železničnímu provozu

12.6.2020 - 12:08

Od neděle 14. června zajistí České dráhy dva nové vlaky v úseku Cheb – Aš město a zpět. O den později, od pondělí 15. června, bude obnoven provoz mezistátních vlaků do Německa a cyklopůjčoven ČD Bike. Cykloturisté navíc budou moci už od soboty 13. června využít oblíbené vlaky Cyklo Ohře mezi Chebem a Karlovými Vary.

Nový pár vlaků na trati Cheb – Aš

Cestující ve večerních hodinách budou mít nově zajištěnou dopravu do Aše a večerní spoj pak pojede i zpět do Chebu. „Snažíme se vyjít vstříc lidem z Aše a okolí, kteří při příjezdu Pendolinem do Chebu ve večerních hodinách postrádali spoj směrem na Ašsko. Proto Rada kraje požádala České dráhy o zavedení dvou vlaků na trati Cheb – Aš město,“ řekl Martin Hurajčík, náměstek hejtmana Karlovarského kraje.

Nové vlaky na trati Cheb – Aš město a zpět pojedou od neděle 14. června 2020. Odjíždět budou z Chebu každý den ve 21:36 (příjezd do Aše města ve 22:11, Os 17210) a zpět z Aše města ve 22:14 (příjezd do Chebu ve 22:49, Os 17211). Vlak do Aše města bude navazovat na vlak IC Pendolino 504 z Ostravy hl.n., který přijíždí do Chebu ve 21:26.

Obnovení mezistátních spojů mezi Karlovarským krajem a Německem

Od 15. června bude obnoven provoz mezistátních vlaků přes hraniční přechody Cheb / Schirnding směrem do Marktredwitz a Norimberku, Aš / Selb-Plößberg směrem do Hofu a Plesná / Bad Brambach směrem do Zwickau. Provoz na hraničním přechodu Potůčky / Johanngeorgenstadt směrem na Zwickau bude z důvodu výluky obnoven až 19. června.

Zahájení provozu cyklopůjčoven ČD Bike

Cyklopůjčovny ČD v Karlovarském kraji provozují České dráhy za podpory Karlovarského kraje.  Letos budou otevřené od 15. června až do 31. října ve stanicích Karlovy Vary, Karlovy Vary dolní nádraží, Cheb, Mariánské Lázně, Františkovy Lázně, Aš a Sokolov. Novinkou bude letos zavedení jednotného ceníku pro všechny půjčovny. Výhodná je i cena výpůjčného. Poskytují se slevy pro držitele In Karty ČD.

K dispozici jsou trekingová nebo horská kola v dámské i pánské verzi, dětské bicykly, koloběžky a elektrokola, jejichž počet jsme v Karlovarském kraji letos navýšili,“ říká Vladimír Omelka, ředitel Regionálního obchodního centra ČD v Karlových Varech.

Veškeré informace o půjčovnách i přepravě kol ve vlacích ČD jsou k dispozici na www.cd.cz/cdbike.

Vlak Cyklo Ohře

O sobotách, nedělích a svátcích od 13. června do 28. září budou České dráhy vypravovat vlaky Cyklo Ohře: Sp 1679 s odjezdem z Chebu v 8:55 a příjezdem do stanice Karlovy Vary v 9:45 a Sp 1678 s odjezdem z Karlových Varů v 10:00 a příjezdem do stanice Cheb v 10:50. Vlaky budou zastavovat ve stanicích a zastávkách v blízkosti Cyklostezky Ohře.Rozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Centrální zákaznický servis
+420 221 111 122

On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Podnět k prošetření podvodu a nekalého jednání
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy