Tiskové zprávy

Víkend plný zážitků v ČD Muzeu si nesmíte nechat ujít!

8.6.2021 - 10:31

Na sobotu a neděli 12. a 13. června připravily České dráhy pro fanoušky železnice zážitkový víkend v ČD Muzeu v Lužné u Rakovníka. Návštěvu si mohou zájemci zpestřit například jízdou parním vlakem do Kolešovic. V sobotu navíc ČD vypraví z pražského Masarykova nádraží do Lužné historický vlak a na místě proběhne také prezentace pamětní stříbrné mince ČNB s hologramem parní lokomotivy Albatros. Právě tento stroj bude v areálu také fyzicky vystaven.

„Zážitkový víkend je doslova nabitý doprovodným programem. Na oba víkendové dny jsou připraveny speciální jízdy do okolí vedené parní lokomotivou 534.0323. V sobotu se mohou návštěvníci těšit na komentované přehlídky lokomotiv na točně a vyjede také speciální historický vlak z Prahy do Lužné a zpět. Dopoledne pak v areálu muzea guvernér ČNB Jiří Rusnok slavnostně představí pamětní stříbrnou minci s hologramem parní lokomotivy Albatros. Tento stroj s označením 498.022 si návštěvníci mohou na místě prohlédnout i v reálné podobě,“ říká Marek Plochý, ředitel ČD Muzea v Lužné u Rakovníka.

Do ČD Muzea Lužná u Rakovníka se můžou zájemci v sobotu 12. června svézt z Prahy zvláštním vlakem vedeným motorovou lokomotivou T478.1008 "Zamračená" se soupravou historických rychlíkových vozů ze 70. let. Jízdenky je již nyní možné zakoupit v pokladně ČD na Masarykově nádraží v Praze. Cena jednotného jednosměrného jízdného je 100 Kč.

Jízdní řád historického vlaku z Prahy do Lužné a zpět

(sobota 12. června 2021)

tam

stanice

zpět

8:15

Praha Masarykovo n.

13:33

9:04

Kladno

12:43

9:50

Lužná u Rakovníka

12:05

 

„V polovině května jsme znovu otevřeli brány muzea návštěvníkům, a to po zhruba sedmiměsíční pauze vyvolené pandemií koronaviru. Tu jsme využili například pro úpravu vstupní části areálu a součástí expozice je nově interaktivní exponát parní lokomotivy 310.127 s přezdívkou Kafemlejnek. Ten si totiž na rozdíl od většiny ostatních vystavených kousků mohou lidé dokonce osahat, a to včetně kabiny s řadou ovládacích prvků. Ty nejmenší opět rádi svezeme na takzvané ‘úzkokolejce‘. Jde o skutečnou mašinku s opravdovými vagónky, jen v menším provedení. Jezdí malou rychlostí a na její provoz dohlíží odborný personál,“ doplňuje Plochý.

V ČD Muzeu v Lužné u Rakovníka čeká na dospělé i děti největší sbírka parních lokomotiv na našem území, z nichž některé pamatují ještě období Rakouska-Uherska. Kromě parních lokomotiv zde návštěvníci mohou vidět také historické motoráčky, dieselové či elektrické lokomotivy, dobové osobní a nákladní vozy a spoustu dalších zajímavých exponátů ze železničního provozu.

Podrobnosti o zážitkovém víkendu a jízdách do okolí jsou k dispozici také v aplikaci Vlakem na výlet. Informace o ČD Muzeu v Lužné u Rakovníka, aktuální otevírací době a nostalgických jízdách parních či motorových vlaků jsou na stránkách www.cdnostalgie.cz.Rozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Centrální zákaznický servis
+420 221 111 122
On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Etická linka pro oznámení protiprávního jednání.
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy