Tiskové zprávy

Nehoda u Domažlic

4.8.2021 - 14:42

Dnes v ranních hodinách  se stala vážná dopravní nehoda na trati Plzeň hl. n. – Furth im Wald. Při této tragické události u Domažlic došlo bohužel ke ztrátě na životech a ke zranění desítek cestujících.

Cítíme hlubokou lítost nad touto těžkou nehodou vlaků a chceme vyjádřit upřímnou soustrast pozůstalým. České dráhy spolupracují s nezávislými vyšetřovacími orgány, Drážní inspekcí a s Policií ČR, a samy provádějí vlastní šetření, aby byly přesně určeny příčiny. Pozůstalým a zraněným poskytneme maximální pomoc a odškodnění.

"O život přišli tři lidé, jedna cestující a dva naši kolegové, je mi velice líto jejich tragické smrti a hluboce cítím s jejich rodinami. Je to velké neštěstí, které nejenom nás, kteří máme k železnici blízko, velmi zasáhlo. Tři kolegové při nehodě utrpěli zranění. Naše společnost poskytne pozůstalým a zraněným veškerou pomoc a odškodnění. Už jsme v tomto směru přijali potřebná rozhodnutí," řekl Ivan Bednárik, generální ředitel a předseda představenstva ČD, a.s.

České dráhy jsou připraveny co nejrychleji vyplatit odškodnění i náhradu hmotných škod. Prosíme proto všechny přímé účastníky této události a rodinné příslušníky obětí, aby nás kontaktovali na e-mailu: odskodneni@cd.cz, abychom jim mohli poskytnout veškeré informace a pomoci jim. Aktivní je také Krizová linka ČD 800 100 064, na které jsou k dispozici psychologové.Rozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Centrální zákaznický servis
+420 221 111 122
On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Etická linka pro oznámení protiprávního jednání.
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy