Tiskové zprávy

Do Čopu přijel druhý humanitární vlak ČD, dvě soupravy budou vozit ukrajinské uprchlíky předběžně do 8. března

1.3.2022 - 12:59

Do ukrajinského Čopu dorazil druhý humanitární vlak Českých drah. Právě probíhá vykládání humanitární pomoci připravené našimi občany a organizované železničáři z různých železničních firem v Česku v rámci akce Železnice pomáhá. Materiální humanitární pomoc je možné přinášet také na 63 vybraných železničních stanic po celé České republice. Vlak je připraven ve spolupráci s Ministerstvem dopravy ČR, slovenskými a ukrajinskými železnicemi a dalšími důležitými partnery.

Odpoledne vlak odveze další ženy, děti, seniory a také jejich domácí mazlíčky do bezpečí v České republice. Vlak má 10 vozů a může přepravit až 700 osob, s ohledem na přepravu také osobních věcí a zavazadel uprchlíků však v současné chvíli nejsou vlaky obsazované do posledního místa. Včera podobný vlak přepravil přes 400 žen, dětí a seniorů a také asi desítku psů. Mezi Ostravou a Čopem nyní pendlují dvě desetivozové soupravy.

V současné chvíli se předpokládá, že humanitární vlaky do Čopu budou České dráhy společně se svými partnery (Červený kříž, Policie ČR, Ministerstvo dopravy ČR, Ministerstvo vnitra ČR, železnice slovenska a ukrajiny ZSSK a UŽ a další), kteří se na jízdě vlaků podílejí, vypravovat každý den nejméně do 8. března. Dnes večer vypraví České dráhy další vlak s humanitární pomocí a zítra přepraví z Ukrajiny další uprchlíky.

Více naleznete zde a také na Twitterovém účtu Českých drah.Rozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Centrální zákaznický servis
+420 221 111 122
On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Etická linka pro oznámení protiprávního jednání.
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy