Tiskové zprávy

Do Čopu dojel další vlak s 84 tunami humanitární pomoci

16.3.2022 - 14:36

České dráhy, ČD Cargo a Česká pošta společně vypravily další humanitární vlak s pomocí pro válkou postiženou Ukrajinu. Dnes přijel do Čopu na Ukrajině. 

Vlak přepravil 84 tun hmotné humanitární pomoci, kterou se podařilo sesbírat díky lidské solidaritě na 63 sběrných místech Českých drah ve vlakových stanicích po celé České republice, v rámci interní humanitární sbírky mezi zaměstnanci Skupiny České dráhy a Ministerstva dopravy ČR a také díky Charitě České republiky. Jenom humanitární pomoc Charity zaplnila dva speciální vozy pro přepravu balíků, které je možné naložit také plně loženými paletami. 

Dnešní vlak má celkem 9 vozů, z toho se jedná o 3 vozy Českých drah a šest vozů České pošty, které jsou určené pro přepravu balíků nebo zboží na paletách. Do čela vlaku se postavila lokomotiva ČD Cargo.       

České dráhy, ČD Cargo a jejich partneři zajistili množství humanitárních spojů, které na Ukrajinu dovezly už stovky tun pomoci a zpět do České republiky dopravily na 3 700 žen, dětí a seniorů z válkou postižených oblastí. Pomoci Českých drah využívá stále několik tisíc uprchlíků denně, kteří míří nejen do České republiky, ale také do dalších evropských států.Rozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Centrální zákaznický servis
+420 221 111 122
On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Etická linka pro oznámení protiprávního jednání.
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy