Tiskové zprávy

Ivan Trojan jako koloťuk v nové kampani ČD

1.6.2022 - 16:02

České dráhy dnes spouští novou reklamní kampaň zaměřenou na moderní cestování. V hlavní roli se objeví opět známý český filmový herec Ivan Trojan.  Ten ve spotu představuje aktuálně nejmodernější vlak ve střední Evropě – InterJet. Nová kampaň potrvá během celého měsíce června a veřejnost se s ní setká jak v televizi a tisku, tak v rámci outdoor a on-line reklamy.

Režisérem spotu je Ondřej Trojan. Diváci v reklamě mohou slyšet celou řadu pojmů z železničářského slangu, ať už je to koloťuk (vozmistr), echt kočár (vagón) nebo šnelcug (rychlík). „Ivan Trojan v roli koloťuka s humorem sobě vlastním postupně představuje televiznímu štábu všechny výhody nové soupravy, ať už je to moderní interiér, polohovatelné sedačky, bezdrátové nabíjení nebo speciálně upravená okna pro snazší průchod mobilního signálu,“ popisuje nový reklamní spot Jiří Ješeta, člen představenstva a náměstek generálního ředitele pro osobní dopravu a doplňuje: „Věříme, že nejmodernější vlaky v naší flotile vzbudí zájem u široké veřejnosti a motivují k využívání služeb ČD další cestující. Do modernizace vozidlového parku investujeme desítky miliard korun a jen letos jsme už do provozu uvedli přes stovku nových vozů v dálkové i regionální dopravě.“

O kreativní koncept kampaně se postarala agentura Havas. „Natáčení všech reklamních spotů v roce 2022 probíhalo udržitelně podle pravidel tzv. greenfilmingu. Snaha o co nejmenší dopad na životní prostředí zahrnovala úspory ve spotřebě elektřiny, vody, paliva i materiálu potřebného při natáčení – jídla, kostýmů, kovu a papíru. Důraz byl kladen i na třídění odpadů nebo používání porcelánového nádobí místo jednorázového. Ve spolupráci s offsetujemeCO2.cz se pak vyprodukovaných 3 531 kg CO2 kompenzovalo v projektu ‚Svobodu sadu‘ v Českém ráji,“ dodává ředitel odboru komunikace Radek Joklík.

InterJety nasazují České dráhy od loňského prosince na linkách Západní expresKrušnohor. Cestujícím nabízejí nejširší nabídku služeb, jakou vlaky v České republice poskytují. Tím ale letošní novinky nekončí. V regionální dopravě bylo uvedeno do provozu např. několik desítek jednotek RegioPanter. Jejich dodávky budou pokračovat i ve druhé polovině letošního roku. Ve výrobě už je také 180 vozů pro rychlost až 230 km/h pro dálkové mezinárodní spoje.

Nová kampaň prezentující moderní cestování s Českými drahami bude v éteru od 1. do 30. června.

Spot si můžete prohlédnout zde.Rozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Centrální zákaznický servis
+420 221 111 122
On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Etická linka pro oznámení protiprávního jednání.
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy