Tiskové zprávy

Na trať z Břeclavi do Lednice vyjede parní lokomotiva Skaličák s historickými vozy

7.9.2022 - 11:40

V sobotu 10. září vyjede z Břeclavi do Lednice naposledy v této sezóně historický vlak. Tentokrát se bude jednat o vlak v čele s parní lokomotivou Skaličák, vozy Rybáky a historickým restauračním vozem. Účastníci vyjížďky se mohou v Lednici těšit na řadu kulturních a přírodních památek a atrakcí nebo jízdu historickým autobusem.

Parní lokomotiva Skaličák

Desátý zářijový den vyjede na trať mezi Břeclaví a Lednici historický vlak. Motoráček Hurvínek tentokrát nahradí parní lokomotiva 433.001 Skaličák s tzv. Rybáky, vozy s jednonápravovými podvozky systému Ing. Rybáka tehdejší třetí vozové třídy, se třemi uzavřenými oddíly a jedním velkoprostorovým oddílem. Součástí vlaku bude i historický restaurační vůz. Parní vlak ukončí letošní sezónu na této turistické trati.

Z břeclavského nádraží vyrazí historická souprava v 9:23, 11:23, 13:11 a 15:11, z Lednice se pak vydá na zpáteční jízdu v 10:20, 12:20, 14:10 a 16:10. Jedna jízda v parním vlaku vyjde na 100 Kč, za zpáteční jízdenku cestující zaplatí 180 Kč. Děti, studenti, senioři a invalidé mají slevu. Jízdenky lze zakoupit ve všech pokladnách ČD nebo na místě u vlaku.

Na sobotu se mohou těšit i příznivci autobusové dopravy, na cestu se totiž vydá i historický autobus Praga RND, který bude odjíždět z označeného stanoviště před nádražní budovou v Lednici v 9:55, 11:55 a 13:45.

Obec Lednice je nazývána perlou jižní Moravy, návštěvníky zaujme množství přírodních a kulturních památek, kolonádami, rybníky a řadou drobných romantických staveb. Lednický zámek je jedním z nejkrásnějších komplexů anglické novogotiky v Evropě. V jeho okolí se nachází parkově upravená krajina na světě, která je zapsaná na seznam světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO.

Účastníci akce mohou navštívit třeba i Lednické muzeum, které je upoutá výstavou věnovanou období první republiky. Další atrakcí je například i místní Muzeum hraček, jehož nejstarší exponát – puzzle – pochází z roku 1790.

Více informací najdete na portálu Vlakem na výlet nebo na stránkách www.cdnostalgie.cz.Rozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Centrální zákaznický servis
+420 221 111 122
On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Etická linka pro oznámení protiprávního jednání.
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy