Tiskové zprávy

Na Velikonoce bude posílena doprava, přesto České dráhy doporučují rezervaci místa

30.3.2010 - 14:33

V souvislosti s velikonočními svátky očekávají České dráhy zvýšený zájem o cestování, proto nasadí na nejvytíženější dálkové vlaky posilové vozy s dodatečnými 5 tisíci místy k sezení. Větší kapacitu budou mít vlaky den před začátkem velikonočních prázdnin ve středu 31. března a také na Velikonoční pondělí, kdy se bude většina cestujících vracet domů. Vypraven bude také speciální posilový noční rychlík Vihorlat Praha – Košice a zpět. Zároveň dopravce doporučuje všem cestujícím včasnou rezervaci místa. Na velikonoční neděli mohou cestující využít síťovou jízdenku ČD Net Lidl za 149 Kč, která bude platit ve vlacích Českých drah po celé republice.

 „Ve středu 31. března nabídneme na nejvytíženějších relacích o zhruba 2700 míst k sezení více než obvykle. Posilové vozy se tak objeví zejména na odpoledních rychlících, které spojují Prahu s Bohumínem, Vsetínem, Českými Budějovicemi, Chebem nebo Plzní, dále mezi Brnem a Bohumínem nebo mezi Plzní a Českými Budějovicemi,“říká Luďka Hnulíková, ředitelka Odboru provozu osobní dopravy ČD. Posily pojedou také na konci Velikonoc, kdy se bude většina cestujících vracet zpět z dovolených. Na Velikonoční pondělí 5. dubna tak bude kapacita dálkových vlaků o zhruba 2000 míst vyšší než obvykle, přičemž půjde o podobné relace, jako před Velikonocemi.

České dráhy také tradičně posílí mezinárodní dopravu mezi Českou republikou, severním a východním Slovenskem. „V pátek 2. dubna vypravíme speciální posilový rychlík Vihorlat z Prahy přes Ostravu, Žilinu a Poprad do Košic. Odjíždět bude z Prahy hlavního nádraží ve 22:32 a do Košic přijede dvě minuty po osmé hodině druhý den ráno. Zpět do Prahy mohou cestující použít tento rychlík v pondělí 5. dubna. Odjezd z Košic bude ve 20:05, příjezd do Prahy v 5:32 ráno.“

Vzhledem k většímu zájmu o cestování vlaky v období Velikonoc doporučují České dráhy všem cestujícím včasné zajištění rezervace míst a nákup jízdenek v předprodeji. Vyplatí se také předem nakupovat jízdenky do vlaků SC Pendolino, které jsou s povinnou rezervací a zvláště spoje v době prodloužených víkendů bývají dopředu vyprodány. „Jednoznačně doporučujeme nakupovat jízdenky na vlaky kategorie SuperCity, EuroCity, InterCity, Expres nebo rychlík přes internet, na adrese www.eshop.cd.cz,“dodává Luďka Hnulíková. Další možností je nákup jízdenky na telefonické lince Kontaktního centra 840 112 113. 

I přes personální posílení služeb pokladních se mohou tvořit v klíčových stanicích fronty. Proto doporučujeme využívat nejen internetový nákup jízdenek, ale také prodejní automaty jízdenek s možností úhrady jízdného z elektronické peněženky na In-kartě / Rail plus. Ve vybraných stanicích, např. na hlavních nádražích v Praze a v Brně, jsou navíc k dispozici prodejní automaty jízdenek s možností úhrady mincemi.

Podrobné informace o nabídkách Českých drah najdou cestující na www.cd.cz nebo jim je ochotně sdělí pracovníci Kontaktního centra ČD na lince 840 112 113.

Na Velikonoční neděli s jízdenkou ČD Net LIDL po celé republice

Na Velikonoční neděli 4. dubna můžete vyrazit na výlet kamkoliv po České republice se síťovou jízdenkou ČD Net Lidl za 149 korun. Jízdenek bude tentokrát jen 10 000 a řetězec Lidl je bude prodávat pouze 1., 2. a 3. dubna 2010. U pokladny dostane zákazník poukázku s účtenkou a informační leták.

Poukázku si zákazník vymění u pokladen ČD nebo u vlakového personálu za jízdenku ČD Net a může na ni v neděli 4. dubna cestovat všemi vlaky Českých drah kamkoliv po celé zemi (ve vlacích SC Pendolino je potřeba dokoupit povinné místenky). S jízdenkou ČD Net lze vyrazit za 149 korun například z Ostravy do Prahy a zpět (cena obyčejné zpáteční jízdenky 787 Kč), nebo si udělat výlet z Prahy do ZOO v Ústí na Labem (cena obyčejné zpáteční jízdenky 246 Kč).Rozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Centrální zákaznický servis
+420 221 111 122

On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Podnět k prošetření podvodu a nekalého jednání
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy