Tiskové zprávy

České dráhy ve čtvrtek otevřou nové půjčovny kol na Letohradsku a Orlickoústecku

22.6.2010 - 14:05

České dráhy ve spolupráci s Destinační společností Orlické hory a Podorlicko a se starosty měst na Letohradsku a Orlickoústecku ve čtvrtek 24. června v 9 hodin slavnostně otevřou na nádraží v Letohradě nové Cyklopůjčovny Orlicka. Ty budou až do konce října fungovat na nádražích Českých drah v Letohradě, Žamberku, Králíkách, Jablonném nad Orlicí, Ústí nad Orlicí a České Třebové. Smyslem projektu je zatraktivnit služby spojené se železniční dopravou a vlaky Českých drah a přispět k podpoře návštěvnosti zajímavých lokalit na Orlicku a v Pardubickém kraji obecně.

Slavnostního otevření půjčoven se zúčastní ředitel Krajského centra osobní dopravy ČD v Pardubicích Michal Štěpán, zástupci Destinační společnosti Orlické hory a Podorlicko a starostové měst zapojených do tohoto projektu.

Zájemci si od čtvrtka mohou vypůjčit jízdní kola v libovolné železniční stanici v regionu, vracení je možné opět v libovolné z nich a navíc také v Chocni. Bez předchozí objednávky lze půjčovat kola v České Třebové a Letohradu, v ostatních stanicích je potřeba objednat kola alespoň den dopředu. Zapůjčení kola je velmi snadné. Je potřeba mít u sebe dva platné osobní průkazy, složit zálohu 1 000 Kč (kauce pro rodinnou zápůjčku je 2 500 Kč), uzavřít smlouvu a po zaplacení půjčovného můžete vyrazit.Zálohu dostanou cestující zpět po vrácení kola. V sezóně bývá o vypůjčení kol z cyklopůjčoven ČD velký zájem, proto zájemcům doporučujeme, aby si kola v orlických cyklopůjčovnách zarezervovali na telefonu 972 323 950.

Podle hlavního iniciátora celé aktivity, starosty Města Letohradu Petra Fialy „cyklopůjčovna bezesporu přiblíží zdejší kraj dalším návštěvníkům, o což nám jde především. Letohradsko i celé Orlicko má hodně pěkných míst.“ Starosta České Třebové Jaroslav Zedník k projektu dodává: „Myšlenka orlických půjčoven kol se nám zalíbila, proto jsme navrhli, aby i Česká Třebová byla zahrnuta v tomto projektu. Podporujeme aktivity pro návštěvníky i občany našeho města a cyklopůjčovny zde zatím nemáme. Ve zdejším kraji je hodně cyklostezek, a tak se dá naplánovat řada výletů."

Ředitel Krajského centra osobní dopravy ČD v Pardubicích Michal Štěpán velmi oceňuje aktivní postoj partnerů: „Novou síť cyklopůjčoven tak otvíráme necelý měsíc po našem prvním jednání. Kola jsou připravena, zbývá ještě doladit propagaci, i v tom nám partnerská města pomohou."

Další zástupci měst se shodují v tom, že nové cyklopůjčovny mohou návštěvníkům regionu nabídnout příjemné řešení pro prodloužení pobytu ve zdejším kraji. Starostka Králík Jana Ponocná připomíná: "Zdejší kraj je cenově přijatelný pro rodinnou dovolenou a možnost výpůjčky kola je dalším bonusem k volbě pobytu v našem kraji."

Michal Štěpán na závěr dodává: "Cyklopůjčovny budou sloužit do konce října a počítáme s nimi i v následujícím roce. Věřím, že si své příznivce a zákazníky najdou."

 
Ceník půjčovného v Cyklopůjčovnách Orlicka (2010)
 
doba vypůjčení kola
jednodenní nájemné
beze slevy
jednodenní nájemné se slevou Rail plus nebo Rodinný pas
nájemné pro jednotlivce
120 Kč
zaváděcí cena 99 Kč (do odvolání)
rodinné nájemné (2 kola pro dospělé a 2 kola pro děti
 
250 Kč
zaváděcí cena 199 Kč (do odvolání)
199 Kč
zapůjčení přilby
25 Kč
25 Kč

Cyklopůjčovny nejsou určeny jen pro cestující Českých drah, ale především pro návštěvníky jednotlivých lokalit Orlicka, kteří sem přijedou na víkend nebo několik dnů a kolo z cyklopůjčovny je vhodnou alternativou k poznání zdejšího kraje nebo jen k výletu do okolí. Nabídka se rovněž osvědčuje pro rodiny i jednotlivce, kteří přijedou do města na návštěvu za svými známými nebo příbuznými a na takovou návštěvu s sebou neberou jízdní kola. S pomocí kola z cyklopůjčovny si mohou zpříjemnit odpoledne a udělat se známými výlet do okolí.Rozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Centrální zákaznický servis
+420 221 111 122

On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Podnět k prošetření podvodu a nekalého jednání
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy