Tiskové zprávy

Výstaviště Flora a město Olomouc pojedou lákat návštěvníky do Prahy

12.8.2010 - 11:30

Od čtvrtka 19. do neděle 22. srpna ožije olomoucké výstaviště letní etapou mezinárodní zahradnické výstavy a veletrhu Flora Olomouc. Oficiálním dopravcem jsou České dráhy, které návštěvníkům nabídnou zpáteční jízdenku za cenu jednosměrné a navíc je budou od pátku do neděle vozit mezi hlavním nádražím a výstavištěm historickým motorákem Hurvínek. V rámci spolupráce České dráhy propůjčí floristům i Vládní salonek na pražském hlavním nádraží, kde bude probíhat paralelní výstava květin. Flora, město Olomouc a České dráhy na ní budou lákat Pražany na výlet vlakem do Hanácké metropole.

„Malá Flora“ v Praze

Historicky poprvé se letos uskuteční „Malá Flora“ v Praze. Výstaviště Flora za finančního přispění města Olomouce připraví ve Vládním salonku na pražském hlavním nádraží expozici květin. Veřejnosti bude přístupná po tiskové konferenci v úterý 17. srpna od 12 hodin, následně pak denně od 9 do 18 hodin až do sobotního poledne. „Nabídku od Českých drah připravit ve vládním salónku malou výstavu květin jsme s nadšením přivítali. Flora má tradici nejen v našem regionu, ale po celé republice, proto bychom rádi oslovili  Pražany a Středočechy, a přilákali je tak do Olomouce na letní veletrh. Pražským hlavním nádražím denně projdou tisíce cestujících. Malou Florou se jim chceme představit a zároveň jim i příjemně vyplníme čas třeba při čekání na vlak,“vysvětluje Zdeněk Štefka, ředitel Výstaviště Flora Olomouc. Aranžmá ve Vládním salonku připravil Svaz květinářů a floristů ČR. Ve foyer budou umístěny stánky Českých drah a města Olomouce. Návštěvníci tak vedle prohlídky aranžmá květin získají informace o nabídkách Českých drah, včetně slevy VLAK+ pro návštěvníky Flory v Olomouci. Město Olomouc bude prezentovat nejen Floru, ale i své nabídky pro návštěvníky Hanácké metropole.

Na výstavu Flora do Olomouce za polovic

České dráhy nabídnou všem návštěvníkům Flory v Olomouci slevu VLAK+. Ze všech železničních stanic, kde staví vlaky ČD, si mohou cestující koupit zpáteční jízdenku do železniční stanice Olomouc hlavní nádraží za cenu jednosměrné jízdenky. Jedinou podmínkou je, aby si ji na veletrhu nechali potvrdit u stánku ČD pamětním razítkem. Sleva platí ve 2. vozové třídě a cestující s ní ušetří polovinu jízdného (obyčejného nebo zvláštního). První den platnosti jízdenky je 19., 20., 21. nebo 22. srpna, předprodej byl zahájen 8. srpna. Pamětní razítko musí být při zpáteční cestě na přední straně jízdenky.

Podmínky poskytování slevy VLAK+

  • sleva je poskytována pouze z jízdného ve 2. vozové třídě,
  • cestující starší 15 let (15+) si zakoupí zpáteční jízdenku ve výši obyčejného jednoduchého jízdného, cestující mladší 15 let (-15) a důchodci si zakoupí zpáteční jízdenku ve výši zvláštního jednoduchého jízdného. Děti a důchodci musí nárok na svou slevu prokázat;
  • jízdenka platí pro jednu cestu tam a jednu cestu zpět (v tomto pořadí) po stejné přepravní trase (sleva představuje 50 % z obyčejného nebo zvláštního jízdného);
  • první den platnosti zpáteční jízdenky musí být 19., 20., 21. nebo 22. 8. 2010, předprodej probíhá od 8. 8. 2010;
  • při cestě z Olomouce (zpět) musí být jízdenka orazítkována na lícové (přední) straně pamětním razítkem, které cestující získá na stánku ČD na veletrhu. Pokud bude na jízdence předepsané razítko chybět, nebude nárok na slevu uznán a cestující zaplatí za cestu zpět jízdné, na které prokáže nárok.

Vlaky vyšší kvality jedou mezi Prahou a Olomoucí každou hodinu

Cílem „Malé Flory“ na pražském hlavním nádraží je motivovat Pražany k výletu do Olomouce vlakem. Z Prahy mohou cestovat do Olomouce každou hodinu vlakem vyšší kvality (zejména vlaky EuroCity). Například ranní spoj EuroCity Fatra, který z pražského hlavního nádraží odjíždí v 7:11, dorazí do Olomouce v 9:51. Za dvě hodiny a čtyřicet minut je cestující na místě a má spoustu času na návštěvu veletrhu, ale i dalších zajímavých míst, jako je Arcidiecézní muzeum nebo ZOO na Svatém Kopečku. Kdo chce urazit cestu rychleji, může zvolit spoje SuperCity Pendolino, které trasu mezi Prahou a Olomoucí urazí za 2 hodiny a 7 minut. Cestující si však musí do spojů SC vždy zakoupit místenku.

O víkendu se rodinám s dětmi nabízí možnost cestovat za pouhých 450 korun se síťovou jízdenkou SONE+. Jízdenka platí celou sobotu nebo neděli a mohou s ní po celé republice cestovat dva dospělí a až tři děti do 15 let. SONE+ platí ve všech vlacích ČD, do Pendolin je ale nutné si zakoupit povinné místenky.

Historický vlak zdarma

Od pátku 20. do neděle 22. srpna bude mezi olomouckým hlavním nádražím a Olomoucí-Novou Ulicí (vedle Výstaviště Flora Olomouc) jezdit zdarma historický motorový vlak „Hurvínek“. V sobotu a neděli navíc pojede dál do Náměště na Hané. Ve všední dny každou hodinu, o víkendech ráno a odpoledne i každou půlhodinu, doveze historický vlak návštěvníky na Floru za pouhých osm minut z hlavního nádraží. Vlak bude odjíždět z 5. nástupiště. Jízdní řád je zveřejněn na stránkách www.cd.cz a bude vyvěšen i ve stanici.

Stánek ČD na Floře Olomouc

Již tradičně mají České dráhy na jarní a letní etapě Flory svůj stánek. Nacházet se bude v hlavním expozičním pavilonu „A“. Umístěny zde budou informační panely s širokou nabídkou služeb ČD. Zaměstnanci ČD budou podávat informace o tarifních i cenově výhodných nabídkách. Zájemcům představí i cenového asistenta na webových stránkách. Právě u tohoto stánku si také cestující nechají orazit jízdenku VLAK+.

Zapomenuto nebude ani na nejmenší návštěvníky. Velkým lákadlem bude maskot ČD slon Elfík, který bude dětem rozdávat balónky, drobné dárky a sladkosti.


Rozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Centrální zákaznický servis
+420 221 111 122

On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Podnět k prošetření podvodu a nekalého jednání
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy