Tiskové zprávy

Rychlíky Praha – Ústí nad Labem – Děčín budou kvůli výluce 5 dní jezdit z Masarykova nádraží

5.10.2010 - 11:44

Od 9. do 13. října budou rychlíky z Prahy přes Ústí nad Labem do Děčína a zpět kvůli opravě výhybek na pražském hlavním nádraží začínat, resp. končit na Masarykově nádraží. Změnu by neměli přehlédnout cestující, kteří jsou zvyklí jezdit těmito vlaky ze stanice Praha hlavní nádraží. Dílčí úpravy čekají také na cestující z Prahy-Radotína, Vraného nad Vltavou, Čerčan a Dobříše. Opravu výhybek zajišťuje státní organizace Správa železniční dopravní cesty.

Správa železniční dopravní cesty bude od soboty 9. do středy 13. října opravovat výhybky u vinohradských tunelů, ze kterých přijíždějí vlaky k 5. nástupišti pražského hlavního nádraží. „Z kapacitních důvodů je potřeba změnit výchozí a cílovou stanici děčínských rychlíků tak, aby pražské hlavní nádraží zůstalo průjezdné pro vlaky v prioritních směrech a také bylo zajištěno plynulé přistavování souprav z Odstavného nádraží jih,“ říká Lukáš Landsinger z oddělení řízení provozu osobní dopravy Českých drah.

Z Masarykova nádraží namísto hlavního proto pojedou v tomto období rychlíky, které odjíždějí do Děčína, případně Ústí nad Labem každé dvě hodiny mezi 6:50 a 20:50 a také posilové rychlíky ve špičce s odjezdy v 15:50, 17:50 a 19:50. Časy odjezdů z Masarykova nádraží přitom zůstanou stejné jako v případě hlavního nádraží.

Ve směru od Ústí nad Labem a Děčína pak přijedou na Masarykovo nádraží rychlíky, které obvykle přijíždějí na hlavní nádraží v 6:09, 7:27, 8:09 a 10:09 a dále rychlíky, které dojíždějí ve dvouhodinovém taktu mezi 7:09 a 19:09. Na Masarykovo nádraží tyto vlaky přijedou o 2 minuty později než na hlavní nádraží.

Cestující, kteří pojedou těmito rychlíky ve směru Ústí nad Labem a Děčín ze stanice Praha hl.n., prosíme, aby do vlaků nastupovali na blízkém Masarykově nádraží, případně se přepravili metrem linky C do stanice Praha-Holešovice. Změny se netýkají rychlíků Praha – Ústí nad Labem – Cheb (výjimkou je rychlík z Chomutova do Prahy hl.n. ve 4:57, který pojede na Masarykovo nádraží).

V souvislosti s opravou výhybek v Praze hl.n. dojde od 9. do 13. října k dílčím změnám také u vybraných vlaků linek S 7 (Praha-Radotín – Praha hl.n.), S 8 (Čerčany – Vrané nad Vltavou – Praha) a S 80 (Dobříš – Vrané nad Vltavou – Praha). V době výluky nepojedou osobní vlaky z Prahy-Radotína do Prahy hl.n. v 6:46 a 7:46 (budou nahrazeny mimořádným zastavením vybraných rychlíků od Plzně ve stanici Praha-Radotín). Osobní vlaky z Dobříše do Prahy hl.n. v 5:56, 14:51 a 19:06 a z Čerčan do Prahy hl.n. v 6:16 a 19:17 budou mimořádně ukončeny už ve stanici Praha-Vršovice a nebudou zajíždět na hlavní nádraží.

Za případné komplikace způsobené výlukou Správy železniční dopravní cesty se České dráhy svým cestujícím omlouvají.

Podrobné informace jsou k dispozici zde.


Rozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Centrální zákaznický servis
+420 221 111 122

On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Podnět k prošetření podvodu a nekalého jednání
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy