Od 4. června do 23. července přeruší výluka Správy železnic vlakový provoz na trati číslo 037 Liberec – Frýdlant v Čechách – Jindřichovice pod Smrkem / Černousy a 038 Raspenava – Bílý Potok pod Smrkem. Správce železniční infrastruktury bude provádět plánovanou rekonstrukci železničních mostů mezi Libercem a Stráží nad Nisou a opravu kolejí a výhybek ve stanicích Liberec a Mníšek u Liberce. České dráhy po dobu výluk zajistí pro své cestující na této trati náhradní autobusovou dopravu.
Provoz autobusů náhradní dopravy bude organizován podle výlukových jízdních řádů, které jsou k dispozici na webu Českých drah a v dotčených stanicích. Informace cestující získají také v mobilní aplikaci Můj vlak nebo na zákaznické lince Českých drah 221 111 122.
Náhradní autobusová doprava za vlaky Českých drah bude organizována dle výlukových jízdních řádů. Dopravce zajistí celkem čtyři náhradní autobusové linky:
- linka A – autobusy pojedou v úseku Liberec – Frýdlant v Čechách – Raspenava – Bílý Potok pod Smrkem a zpět (linka je prodloužena až do obce na přesunutou autobusovou zastávku "nad ObÚ");
- linka B – autobusy pojedou v úseku Liberec – Frýdlant v Čechách – Černousy zpět (v úseku Mníšek u Liberce – Frýdlant v Čechách a zpět jede mimo Raspenavu), ve Višňové bude s výjimkou spojů 6336, 306303, 306307 a 306311 nutný přestup do / z minibusu směr Černousy;
- linka C – autobusy pojedou v úseku Liberec – Frýdlant v Čechách – Jindřichovice pod Smrkem zpět (v úseku Mníšek u Liberce - Frýdlant v Čechách a zpět pojede linka mimo obec Raspenava);
- linka E – bude zajištěna minibusy v úseku Mníšek u Liberce – Oldřichov v Hájích – Raspenava (– Frýdlant v Čechách) a zpět.
Cestující upozorňujeme na změnu umístění některých zastávek náhradní autobusové dopravy. Například v Liberci bude zastávka umístěna na autobusovém nádraží na stanovišti č. 19, přibližně 250 metrů od železniční stanice.
Na vybraných spojích, které jsou vyznačeny ve výlukovém jízdním řádu, bude umožněna přeprava jízdních kol. Přeprava jízdních kol bude zajišťována dodávkou mezi zastávkami "Liberec,,aut.nádr.", "Frýdlant,,aut.nádr.", "Nové Město pod Smrkem,,nám." a zpět. V dalších linkách náhradní autobusové dopravy nebude vzhledem ke kapacitě přeprava jízdních kol možná. Přeprava kočárků bude možná do vyčerpání kapacity autobusů náhradní dopravy.
Zároveň upozorňujeme cestující, že přeprava cestujících na vozíku a větších skupin od 20 cestujících je po dobu výluky možná jen na základě předchozí objednávky na webové stránce Českých drah na odkazech „Objednat cestu cestujícího na vozíku nebo asistenci“ příp. „Objednat cestu skupiny“.
Děkujeme za pochopení a omlouváme se za možné komplikace spojené s výlukovou činností.