Na středočeské tratě míří první RegioPanter PID

Veřejnost si prohlédne první vlak RegioPanter v barvách PID v sobotu 20. dubna na Regionálním dni PID v Benešově u Prahy. V průběhu května se s ním svezou také první cestující na lince S4 Praha – Kralupy nad Vltavou.

Liška jezdí do Pardubic, školí se další strojvedoucí

Školení zaměstnanců na nové vlaky ve východních Čechách pokračuje. Vedle strojvedoucích z Havlíčkova Brodu se nyní školí na nové vlaky RegioFox také strojvedoucí z Pardubic.

Regionální den PID v Benešově u Prahy

V sobotu 20. dubna 2024 se ve vlakové stanici a v autobusovém terminálu v Benešově u Prahy uskuteční Regionální den PID.

Nejmodernější ComfortJety přijíždí na české koleje. Cestující by mohly svézt ještě před létem

Už před létem by se první cestující mohli svézt v nejmodernějším vlaku Českých drah pro dálkové trasy ComfortJet.

Údržbové práce přeruší železniční dopravu na trati mezi Červeným Kostelcem a Jaroměří. České dráhy zajistí náhradní autobusovou dopravu

Plánovaná údržbová činnost Správy železnic přeruší železniční dopravu na trati Jaroměř – Starkoč – Červený Kostelec. Ve dnech 12. – 15. dubna budou vlaky nahrazeny autobusy v úseku mezi Jaroměří a Červeným Kostelcem.

Skoro 9 000 spojů Českých drah je připravených pro cyklistickou sezónu v roce 2024

České dráhy přepravují jízdní kola prakticky ve všech svých téměř 9 000 pravidelných spojích, které v jízdním řádu 2024 vypravují.

České dráhy se rozloučí se severní výtopnou v Chebu

České dráhy připravují rozsáhlou investici do výstavby nové opravárenské haly v Chebu. Moderní hale bude muset ustoupit objekt severní výtopny.

Na fotbalové EURO 2024 pohodlně vlakem

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se nezadržitelně blíží a mnozí fanoušci začínají plánovat, jak se dopraví na zápasy konané v celkem deseti německých městech.

České dráhy spouští novou kampaň, Ivan Trojan tentokrát netradičně v roli robota

Dnes vstupuje do online prostoru nový reklamní spot Českých drah. Hlavním cílem kampaně je tentokrát ukázat komfort a služby, které moderní vlaky nabízejí. V hlavní roli se představuje opět Ivan Trojan.

České dráhy a RegioJet ukončují vzájemné spory v kauze Falcon

Společnosti RegioJet a České dráhy oznamují dosažení dohody o ukončení všech sporů souvisejících s kauzou Falcon, které zahrnovaly i soudní spor o náhradu újmy ve výši 716 977 278 Kč s příslušenstvím.

Tento spor byl...

Třetina dlouhých RegioPanterů je již v provozu

České dráhy převzaly v těchto dnech od společnosti Škoda Group už dvacátou třívozovou jednotku RegioPanter řady 640.2.

Legendární Albatros se vrátí do provozu, o jeho obnovu se postará Steam Story Agency

Legendární modrá rychlíková lokomotiva Československých státních drah z roku 1947 se vrátí do provozu. České dráhy využily nabídku společnosti Steam Story Agency, že zajistí opravu lokomotivy a vdechne jí znovu život.