Fanoušci železniční nostalgie na jižní Moravě se mají o nadcházejícím víkendu na co těšit. V sobotu 25. května mohou vyrazit parním vlakem z Kyjova na Den otevřených sklepů ve Bzenci. V neděli 26. května pak vyjedou zvláštní historické vlaky z Veselí nad Moravou do Skanzenu Strážnice.

Cestující do Bzence sveze zvláštní vlak v čele s parní lokomotivou EP1000 ze sbírky Národního technického muzea. Jedná se o její první jízdu na Moravě po delší odstávce. Nostalgické jízdy se konají u příležitosti 140 let od zahájení provozu na železniční trati mezi Kyjovem, Bzencem a Moravským Pískem. Jízdenky na zvláštní vlaky jsou v prodeji ve vlaku. Platba je možná pouze v hotovosti.

Více informaci o akci najdete na webu nebo v aplikaci Vlakem na výlet.

O den později se můžete svézt  vlaky taženými touto lokomotivou také mezi Veselím nad Moravou a Strážnicí, kde se koná akce pro rodiny s dětmi s názvem Skanzenem z pohádky do pohádky.

Parní vlak uskuteční během dne tři jízdy oběma směry. Těšit se můžete i na vlakový personál v dobových železničářských stejnokrojích. Jízdenky opět zakoupíte přímo ve vlaku. Platba je možná pouze v hotovosti.

Více informaci o akci najdete na webu nebo v aplikaci Vlakem na výlet.

Soubory ke stažení

  • Zvláštní vlak Kyjov – Bzenec – Veselí n. M. (plakát) (730,48 KB)

  • Zvláštní vlak Veselí n. M. – Strážnice (plakát) (403,33 KB)