Školení zaměstnanců na nové vlaky ve východních Čechách pokračuje. Vedle strojvedoucích z Havlíčkova Brodu se nyní školí na nové vlaky RegioFox také strojvedoucí z Pardubic. K tomu stále slouží jednotka 847.007 v barvách PID z depa v Rakovníku. Od pondělí do pátku je plánované nasazení nového vlaku na třech párech spojů mezi Havlíčkovým Brodem a Pardubicemi. O víkendech je nasazení jednotky operativní a nejčastěji se objevuje na trati z Havlíčkova Brodu do Humpolce.

Pardubický kraj a Vysočina jsou jedny z prvních regionů, kde budou jezdit nové vlaky RegioFox pravidelně po jejich schválení výrobcem PESA u Drážního úřadu a po předání do pravidelného provozu. Aby se čas mezi předáním vlaků a nasazením do pravidelného provozu co nejvíce zkrátil, přistoupily České dráhy v předstihu ke školení strojvedoucích a dalších zaměstnanců v Pardubickém kraji a na Vysočině. K tomu využívají jednu z jednotek vyrobených pro Středočeský kraj v barvách PID, která je nasazena ve zkušebním provozu.

Jednotky pro Pardubický kraj a Vysočinu jsou již vyrobené a čekají už jen na své schválení a předání Českým drahám. O budoucím komfortu se ale díky zkušebnímu provozu a zácviku personálu mohou přesvědčit občané Pardubického kraje a Vysočiny již nyní.

RegioFox