Více než 247 tisíc šálků kávy, ale také pivo nebo bageta. To jsou nejoblíbenější položky, které se prodávají v minibarech Českých drah. Mezi oblíbené občerstvení patří také croissanty nebo rozpékané pečivo. Stevardky a stevardi minibarů obsloužili od ledna do konce června letošního roku více než 570 tisíc cestujících.

„Ke kvalitnímu zážitku s cestování vlakem patří i možnost něco dobrého vypít nebo zakousnout. Právě službou ČD Minibar zpříjemňujeme našim zákazníkům cestu v mnoha vnitrostátních vlacích. Za symbolickou cenu 15 korun si cestující mohou koupit třeba čaj, kávu nebo i drobné sladké občerstvení. Možnost platit za nákup bezkontaktně je přitom už úplnou samozřejmostí,“ říká Jiří Ješeta, člen představenstva a náměstek generálního ředitele ČD pro osobní dopravu, a dodává: „Mám i velkou radost, že se mezi zákazníky minibarů vyskytuje tak velké množství fandů železnice, kteří zakoupením speciálního piva ‚Šlechtična‘ pomáhají sesbírat potřebné finanční prostředky na renovaci této historicky cenné parní lokomotivy.“

Mezi nejoblíbenější položky letošního jara v nabídce ČD Minibaru patřila instantní káva (115 151 porcí), značková káva Manuel (66 957), Latte (64 989), čaj (52 357), neperlivá voda (47 905), jemně perlivá voda (44 070), pivo Pilsner Urquell (63 622), Budweiser Budvar (35 962), Kofola (52 138), croissant 7 days (45 512) a bageta (45 626).

Oblíbené mezi cestujícími je třeba i sušené maso, kterého se prodalo skoro čtrnáct tisíc balení. Své fanoušky má i jedlý hmyz v podobě křupavých červíků a cvrčků, kterého se prodalo téměř tři tisíce balení. Téměř vyprodán je také pivní speciál Šlechtična, jehož koupí zákazníci podpořili opravu parní lokomotivy Šlechtična 475.179. Ve spolupráci s experimentálním pivovarem Plzeňského Prazdroje, resp. jeho značkou Elektrárna se připravuje další várka speciálního piva.

České dráhy stále vylepšují sortiment minibarů. Během následujících týdnů bude stávající sortiment obohacen například o tyčinky Müsli bites od společnosti Vitality Garden.

ČD Minibar

Služba ČD Minibar představuje malý vozík upravený pro servírování drobného občerstvení ve vlaku přímo na místech cestujících. Stevard během jízdy vlaku opakovaně prochází soupravou a nabízí cestujícím občerstvení. Platba je možná v hotovosti v korunách, eurech, případně voucherem na občerstvení a bezhotovostně platební kartou.

Služba ČD Minibar je v současném jízdním řádu zajištěna ve 171 spojích, v dalších vlacích jsou umístěné také prodejní automaty s občerstvením. Jedná se o linky Západní expres, Krušnohor, Hradečan a Krakonoš v úseku Praha – Hradec Králové, Ostravan, Slovácký expres, Vysočina, Rožmberk, Svitava a Moravan.

Informace o ČD Minibarech, včetně kompletní nabídky, jsou dostupné i na webu Českých drah.