Nadcházející víkend bude v České Lípě patřit nostalgickým jízdám historického motorového vozu Hurvínek. Také českolipské depo otevře své brány a nabídne mnoho zajímavých atrakcí.

O víkendu 20. a 21. května si nejen děti, ale také železniční fanoušci přijdou v České Lípě na své. V sobotu
i v neděli zde totiž České dráhy pořádají nostalgické jízdy historickým motorovým vozem, zvaným Hurvínek. Nostalgický motoráček vyjede z českolipského hlavního nádraží po oba dny v 10:34, 12:34 a 14:34 a sveze cestující nejprve do stanice Česká Lípa střelnice a pak zamíří přes Srní u České Lípy a výhybnu Žizníkov zpět do stanice Česká Lípa hl.n. Nástup a výstup cestujících bude možný jen ve stanici Česká Lípa hl.n.

V motoráčku bude platit jednotné jízdné 100 Kč, děti do 6 let cestují zdarma. Kapacita vlaku je omezena. Nákup jízdních dokladu probíhá přímo u personálu zvláštního vlaku před jeho odjezdem. Jiné slevy, jízdní výhody a jízdenky IDS v „Hurvínkovi“ pro tyto dny neplatí.

Během dvoudenní akce bude také možnost na českolipském hlavním nádraží nastoupit do motorové jednotky 642 Desiro, zapůjčené společností Die Länderbahn / Trilex, a svézt se s ní do depa. V něm si zájemci prohlédnou výstavu historických vozidel ze sbírek Českých drah nebo se budou moci svézt na ruční drezíně.
Návštěvníci se mohou těšit také na občerstvení v hospodě ve vagónu a ve stánku Káva s párou a v sobotu i na stánek s oblečením značky Locomotif.

Podrobnosti o akci lze najít na www.cdnostalgie.cz nebo na portálu Vlakem na výlet.