České dráhy ve spolupráci s Pražskou integrovanou dopravou a Dopravním podnikem hl. m. Prahy, připravily na sobotu 3. června Pražský dopravní den dětí. Centrem dění bude od 9 do 17 hodin nádraží Praha-Braník a jeho okolí. Návštěvníci se mohou těšit na jízdy zvláštních historických vlaků a také na projížďky historickými tramvajemi či autobusy.

Opět po roce připravily České dráhy společně s Pražskou integrovanou dopravou a Dopravním podnikem hl. m. Prahy Pražský dopravní den dětí. Jeho centrem bude v sobotu 3. června nádraží Praha-Braník.

Návštěvníci se budou moci svézt historickým vlakem, který čtyřikrát během dne pojede z Braníka do Vraného nad Vltavou a zpět. Ve vlaku bude platit zvláštní jízdné. Základní zpáteční jízdenku pořídíte za 180 Kč, zlevněnou pro děti od 6 do 18 let, držitele průkazů ZTP a ZTP/P a jejich průvodce pak za 90 Kč. Děti do 6 let cestují zdarma bez nároku na místo k sezení. Jízdenky jsou již v prodeji ve všech pokladnách a v e-shopu Českých drah.

Stanice Praha-Braník se stane dějištěm Pražského dopravního dne dětí. Ilustrační foto: Archiv ČD.
Stanice Praha-Braník se stane dějištěm Pražského dopravního dne dětí.

Dále bude v rámci Pražského dopravního dne dětí jezdit historický motorový vlak. Tento vlak sveze cestující také čtyřikrát, a to z nádraží Praha-Krč přes Prahu-Braník do Vraného nad Vltavou a zpět. V těchto vlacích budou platit jízdenky jako v běžných vlacích ČD.

V obvodu stanice Praha-Braník se zájemci budou moci zdarma svézt legendárním motoráčkem „Hurvínek“. Nejen děti si budou moci vyzkoušet jízdu na unikátní pákové drezíně spolku Železnice Česká Sibiř.

Během Pražského dopravního dne dětí vyjede také motorový vlak "Hurvínek". Zdroj: Archiv ČD.
Během Pražského dopravního dne dětí vyjede také motorový vlak "Hurvínek".

Připravený bude také pestrý doprovodný program. Návštěvníci si na nádraží budou moci prohlédnout výstavu železničních kolejových vozidel, výstavu o historii železnice, modelová kolejiště a také výrobky ze stavebnice Merkur. Děti z DDM Praha 5 si připravily doprovodný kulturní program. Rodiče s dětmi se mohou těšit na výtvarné dílničky pro tvořivé děti, ukázky práce uměleckého kováře, prezentace hasičů Správy železnic a Policie ČR a skákací hrad. Na akci nebude chybět ani tradiční maskot Elfík. Samozřejmostí jsou informační stánky partnerů akce a stánky s prodejem předmětů s dopravní tématikou a občerstvením.

Zajímavý program bude přichystán také pro obdivovatele městské hromadné dopravy. Mezi branickým nádražím a Národním divadlem pojede po polookružní trase historická tramvaj s vlečným vozem. Tramvaj KT8D5 odveze cestující z Přístaviště přes Nádraží Braník na nově zprovozněnou tramvajovou trať do Libuše. Vypraveny budou také historické autobusy, které odvezou cestující ke Království železnic na Andělu nebo po dvou okružních linkách z branického nádraží přes Dobešku či přes Novodvorskou ulici zpět k nádraží v Braníku.

Podrobnosti o akci najdete na portálu Vlakem na výlet nebo na stránkách Pražské integrované dopravy.

Soubory ke stažení

  • Jízdní řád zvláštních vlaků (3. 6. 2023) (186,19 KB)