Od 15. února do 16. července 2024 budou probíhat stavební práce Správy železnic v úseku mezi Lipníkem nad Bečvou a Hranicemi na Moravě. České dráhy proto nahradí v tomto úseku většinu osobních a spěšných vlaků autobusy, u dálkových vlaků je potřeba počítat s prodloužením jízdní doby o cca 10 minut.

Na trati č. 271 bude platit výlukový jízdní řád, podle kterého budou osobní a spěšné vlaky projíždějící opravovaným úsekem v době vždy od 6:10 do 20:00 hod. nahrazeny autobusovou dopravou. Časně ranní a večerní vlaky a také sobotní spěšný vlak Sp 1425 (Přerov 7:38 – Vsetín 08:48) pojedou bez omezení. V období od 23. února do 4. března 2024 budou časně ranní vlaky Os 3331 a 3334 nahrazené autobusy v celém úseku z Přerova do Hranic na Moravě a zpět.

Stavební činnost ovlivní také vlaky dálkové dopravy. U nich mohou z důvodu výluky jedné ze dvou traťových kolejí vznikat zpoždění do 10 minut.

Ve stejném období bude platit upravený jízdní řád na trati 280 Hranice na Moravě – Vsetín. Regionální vlaky na této trati pojedou v čase od cca 6:00 do 20:00 hod. v upravených časech. Cestující ale upozorňujeme, že ve stanici Hranice na Moravě nebude možné zajistit návaznost mezi náhradními autobusy Lipník nad Bečvou – Hranice na Moravě a vlaky dále ve směru do / ze Vsetína.

Detaily včetně polohy zastávek náhradní autobusové dopravy jsou ve výlukovém jízdním řádu zde.

Za případné komplikace způsobené stavební činností a s ní související náhradní autobusovou dopravou se cestujícím omlouváme.