Od soboty 24. února od 04:00 nepřetržitě do neděle 25. února 2024 do 04:00 hod. bude správce německé železniční infrastruktury, společnost DB InfraGO, opravovat trakční vedení ve stanici Dresden Hbf a v přilehlých traťových úsecích. Stanice tak bude tento den pro vlaky zcela neprůjezdná. České dráhy upozorňují cestující na speciální výlukový jízdní řád, který bude platit v sobotu 24. února pro všechny denní vlaky EC na trase Praha – Drážďany – Berlín – Hamburg / Kiel / Flensburg / Lipsko. Tyto spoje budou během výluky nahrazené v úseku Ústí nad Labem hl.n. – Dresden-Neustadt a zpět autobusovou dopravou. Výluka omezí také noční spojení Praha – Lipsko – Curych a Graz – Vídeň – Praha – Berlín. Od ranních hodin v neděli 25. února budou dálkové vlaky mezi ČR a Německem zajištěny opět v celé trase, dočasně však může být upravené řazení některých spojů.

Vlaky EC Berliner / Hungaria z Prahy do Berlína, Hamburku, Kielu a Flensburgu pojedou v sobotu 24. února do stanice Děčín hl.n. Cestující, kteří směřují dále do Německa využijí náhradní autobusovou dopravu, která bude zajištěna v úseku Ústí n. L. hl.n. – Dresden-Neustadt. Ze stanice Dresden-Neustadt do cílových stanic v Německu využijí cestující náhradní vlaky IC, případně ostatní pravidelné vlaky Deutsche Bahn. Náhradní autobusy nebudou obsluhovat stanice Děčín hl.n., Bad Schandau a Dresden Hbf. Podobně bude organizována i doprava v opačném směru.

Vlak EC v Drážďanech

Vlaky EC 458 a EC 459 Canopus (Praha – Dresden – Leipzig a zpět) pojedou během výluky v úseku Praha hl.n. – Děčín hl.n. a opačně bez omezení, v úseku Ústí nad Labem hl.n. – Dresden-Neustadt a zpět budou nahrazené autobusy a v úseku Dresden-Neustadt – Leipzig Hbf mohou cestující využít náhradní vlaky IC 2508 a 2509. Přímé vozy Praha – Curych pojedou v noci 23. / 24. února pouze v úseku Leipzig Hbf – Zürich HB, následující noc 24. / 25. února pojedou přímé vozy z Curychu pouze do stanice Leipzig Hbf.

Vlaky nightjet 456 a 457 (Graz – Wien – Praha – Berlin a zpět) budou nahrazené autobusy v úseku Děčín hl.n. – Dresden-Neustadt a opačně. V úseku Dresden-Neustadt – Berlin Hbf a opačně cestující využijí náhradní vlaky IC 2506 a 2507 sestavené pouze z vozů k sezení.

Cestující ze stanice Děčín hl.n. do stanice Dresden-Neustadt a dále mohou využít v úseku Děčín hl.n. – Ústí nad Labem hl.n. vnitrostátní vlaky bez doplatku jízdného za jízdu oklikou. Stejné opatření bude platit i v opačném směru.

Detaily o provozu dálkových vlaků EC během sobotních stavebních prací v Drážďanech jsou ve výlukovém jízdním řádu na těchto stránkách. Práce na železniční infrastruktuře omezí také regionální vlaky v Drážďanech a okolí, cestujícím proto doporučujeme, aby se o provozu těchto linek informovali na stránkách dopravce Deutsche Bahn nebo Dopravního svazu Horního Polabí (VVO).

Za případné komplikace vyvolané výlukami v drážďanském železničním uzlu se cestujícím omlouváme!

Soubory ke stažení

  • Výlukový jízdní řád (vlaky EC Praha - Berlín - Hamburk) (570,61 KB)