Dopravní vzdělávací institut bude mít po odchodu Blanky Havelkové do vrcholového vedení mateřské společnosti opět tříčlenné představenstvo. K předsedkyni Radce Drápelové a Aleši Vodákovi přibude do týmu David Voráček, dosavadní výkonný ředitel Czech Publisher Exchange. Pracoval na vysokých manažerských pozicích také například pro vydavatelství Economia a Burda International CZ. Valná hromada DVI ho zvolila na svém zasedání v polovině května. Funkce se ujme příští týden ve středu.

Obměněné představenstvo bude mít od 1. června také ČD Cargo. Do penze odchází Zdeněk Škvařil, který byl pověřený řízením úseku provozu. Jeho kompetence převezme Martin Svojanovský. „Kolegu Svojanovského jsem doporučil a jsem rád, že ho Valná hromada do funkce zvolila. Jsem hrdý na to, že profesně vyrostl uvnitř firmy. V segmentu železniční nákladní dopravy pracuje skoro třicet let a dobře polovinu této doby strávil v řízení provozu. Mohu se tedy spolehnout, že jako dosavadní ředitel Řízení provozu Carga v České Třebové všechny své nové povinnosti bez potíží zvládne. Jeho role je klíčová, bez zajištění všech provozních činností bychom nedokázali zákazníkům nabízet kvalitní služby a operativně reagovat na požadavky trhu a nové obchodní příležitosti,“ okomentoval volbu nového člena představenstva ČD Cargo jeho předseda Tomáš Tóth.

Právě posílení obchodu ČD Cargo je potom důvodem změny na pozici člena představenstva odpovědného za komunikaci se zákazníky a posilování tržního podílu doma i v zahraničí. Radka Dvořáka nahradí Zbyszek Waclawik, který stál u vzniku dnešní polské dceřiné společnosti ČD Cargo Poland. Jeho zásluhou se kdysi z českého zastoupení v Polsku stala samostatná dopravní firma, která v současnosti patří k významným hráčům na tamním trhu. V čele jejího představenstva byl v letech 2007 až 2013. Následně působil ve vrcholových manažerských pozicích u několika dalších společností jako Rentrans International Spedition, OT Logistics  nebo CargoTrans Europe. „Vybírali jsme z několika možných kandidátů a volba padla na pana Waclawika, protože má v tomto tvrdém byznysu bohaté zkušenosti. Pro mě má ‚obchodnické boty‘ a myslím, že bude pro Cargo v tomto hledu přínosem. Nezapomínejme na to, že i když se ČD Cargo vrátilo po COVIDu do zisku, ani nákladní doprava nemá na růžích ustláno a o každý výdělek je třeba se poprat s konkurencí,“ říká předseda představenstva a generální ředitel ČD Michal Krapinec a dodává: „Rád bych upřímně poděkoval odcházejícím kolegům za všechnu práci, kterou pro Skupinu ČD udělali.“