Třetí květnová sobota bude v železničním muzeu v Lužné u Rakovníka patřit soutěžnímu klání, při kterém změří svoje síly strongmani. Silou oplývající muži se utkají celkem v pěti disciplínách a ve třech váhových kategoriích. Jednou z disciplín bude například tlačení lokomotivy.

„Návštěvníci sobotní akce se tentokrát mohou těšit na opravdu zajímavou podívanou, ve které nebudou v hlavní roli historické lokomotivy, ale siláci, kteří předvedou, co všechno umí a dovedou. Cílem je najít nejsilnějšího muže, který zvládne disciplíny v nejrychlejším čase nebo s největším počtem opakování. To vše se odehraje v prostředí našeho železničního muzea a tomu budou odpovídat i připravené disciplíny,“ popisuje Marek Plochý, ředitel ČD Muzea v Lužné u Rakovníka.

V ČD Muzeu v Lužné u Rakovníka změří své síly strongmani.
V ČD Muzeu v Lužné u Rakovníka změří své síly strongmani

Soutěž bude mít celkem pět disciplín:

  • tlakové medley na čas – vyrážení činky nad hlavu nebo její přemisťování,
  • tahové medley na čas –  různé varianty mrtvého tahu,
  • běhací disciplína na čas – přemístění břemene z bodu A do bodu B,
  • tlačení lokomotivy,
  • mysteriozní tajná disciplína.

Siláci budou rozdělení celkem do tří váhových kategorií: do 90 kg, do 105 kg a v kategorii Open nad 105 kg. Supervizorem celého závodu bude strongman Jaroslav Svoboda.

Vyhlášena je také soutěž o Železničního strongmana pro zaměstnance železnic.

Část vybraného vstupného včetně členských poplatků pořadatele bude věnována na charitativní účely ve prospěch Nadačního fondu MUŽI PROTI RAKOVINĚ – Movember.

Podrobnosti k akci jsou na portálu Vlakem na výlet. Informace o ČD Muzeu v Lužné u Rakovníka, aktuální otevírací době a nostalgických jízdách parních či motorových vlaků jsou na stránkách www.cdnostalgie.cz.