Do polských prázdninových letovisek Łeba, Hel a Kołobrzeg lze cestovat nočními vlaky provozovanými ve spolupráci ČD a polského dopravce PKP Intercity. Prodej jízdenek a rezervací na tyto vlaky byl zahájen právě nyní.

Noční spoj Pirat Bohumín (21:18) – Kołobrzeg (8:16 / 20:21) – Bohumín (7:08) nabízí cestu v klasických oddílech 1. a 2. třídy. Noční vlak Wydmy odjíždí z Bohumína v 19:14 a nabízí cestu na poloostrov Hel (příj. 7:37), kde má několik zastávek. Jeho jízda končí přímo ve stanici Hel. Další část vlaku jede do letoviska Łeba (přij. 7:34). Z Łeby odjíždí vlak v 18:20 a z Helu v 19:00, do Bohumína bude přijíždět v 7:43. Tento spoj nabízí místa v oddílech 1. a 2. třídy a v lůžkových vozech polských železnic PKP Intercity. Cena jízdenek ve všech relacích je od 578 Kč.

Jízdenky a rezervace je možné zakoupit v e-shopu ČD a v mezinárodních pokladnách. Vlaky Pirat a Wydmy jsou v provozu od 23. června do 3. září 2023. Spoje spravuje polský rezervační systém a v některých termínech může být doba předprodeje zkrácená. V Bohumíně jsou možné přestupy z / na spoje do dalších míst v České republice.

Směrem k polskému baltskému pobřeží lze využít také pravidelný denní spoj EuroCity Sobieski, který jezdí z Vídně přes Břeclav, Přerov a Ostravu do Gdańsku, letoviska Sopoty a Gdynie.

České dráhy nabízejí také prodej jízdenek a rezervací na spoje zahraničních partnerů k Jadranu. Společnost MÁV-Start nabízí vlak Adria Budapest – Split – Budapest. Vlak odjíždí z Budapešti v úterý, v pátek a v neděli a další den ráno je v cíli. Ze Splitu odjíždí ve středu, v sobotu nebo v pondělí. V provozu je od 9. června do 30. září 2023. Noční vlak Bratislava – Wien – Split a zpět nabízejí partnerské společnosti ZSSK a ÖBB ze Slovenska a Rakouska. Vlak je v provozu z Bratislavy / Vídně ve středu, pátek a v neděli do 6. října a ve čtvrtek, sobotu v pondělí ze Splitu do 7. října. Ve vlaku jsou zařazeny vozy s místy k sezení, lehátkové a lůžkové vozy a vlaky umožňují také přepravu aut a motocyklů. Podrobnější informace o ceně a rezervacích je možné získat na mezinárodních pokladnách Českých drah nebo na infolince info@cd.cz.

České dráhy nabízejí přímé vlakové spoje do dalších vyhledávaných prázdninových letovisek např. na Slovensku, v Polsku nebo v Rakousku a do dalších míst lze cestovat po přestupu na spoje partnerských železnic. S jízdenkami Interrail lze pak podniknout letní poznávací cesty po celé Evropě.